Google Adsense Başvurusu İçin Etkili İpuçları

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Google Adsense Başvurusu İçin Etkili İpuçları

Google Adsense, bütün Dünya’ da webmasterların ilk tercihi arasında yer alan reklam sistemi denilebilir. İçerisinde barındırdığı reklam çeşitliliği ve zamanında yapılan ödemelerinden dolayı kullanıcılar arasında oldukça popülerlik kazanmıştır. Fakat Google Adsense uygulamasından her web sitesi olan kullanıcı yarar sağlayamamaktadır. Çünkü Google Adsense’ nin kendi bünyesinde yer alan politikaları vardır. Web sitelerde bu Google Adsense Reklam Kullanım Politikalarına uygun olması gerekmektedir. Web siteniz Adsense Politikalarına uygunsa, içeriğinize ve internet sitenize güveniyorsanız çok kolay bir şekilde Adsense başvurusu yapabilirsiniz.

Adsense Başvurusu İçin İpuçları

Google Adsense başvurusu yapmak çok basit bir işlemdir. Aynı zamanda bu durumu olumlu sonuçlandırma noktasında küçük ipuçlarından da yararlanabilirsiniz. Google Adsense başvurunuzun olumlu sonuç alabilmesi için bu etkili ipuçları neler genel olarak sıralandıralım:

  • Ücretsiz ya da Ciddiyetsiz Alan Adları Uzantılarından Uzak Durun:
Domain isimlerinizde kullanmış olduğunuz uzantılar çok önemlidir. Bu uzantılar sitenizin ne derece profesyonel olduğunu işaret eder. Bundan dolayı genellikle .com, .net, .org gibi uzantıları tercih etmeniz daha doğru olur. İlk aşamada bu uzantılar doğrultusunda yer alan websitesi ile başvuru yapmak Adsense’ den olumlu onay almanızda çok etkilidir.

  • Uzun İçerikler Oluşturun:
Web sitenizde yer verdiğiniz içerikte çok önemlidir. Detaylı, iyi yazılmış, uzun uzun anlatılmış ve imla kurallarına dikkat edilmiş bir makale okuyucunun doyması açısından çok önemlidir. Bu durum Adsense için de geçerlidir.

  • Web Sitenizi İlgi Çekici Hale Getirin:
Farklı bir web sitenizin olması, içeriklerinizin farklı olması ziyaretçileriniz açısından çok önemlidir. Farklı bir bloğa sahip olmak başkaları tarafından dikkat ve ilgi çekmeyi sağlar. Adsense yöneticilerini etkilemek için hem web tasarımınızda hem de içeriklerinizde farklılık oluşturmaya çalışın.

  • Özgün İçerik Oluşturun:
Bloğunuz veya web siteniz ne ile alakalı olursa olsun içeriklerinizin mutlaka özgün olmasına dikkat edin. Web sitenizi arama sonuçlarında yükseltmek ve yüksek trafik elde etme açısından özgün içerik girme çok önemli bir aşamadır.

  • İçeriğiniz bloğunuz ile alakalı olmalı:
Web siteniz veya bloğunuz hangi kategoriye yönelik ise o kategori dahilinde makaleler yazmaya dikkat edin. Konu ile alakalı profesyonel makaleler yazarsanız okuyucu daha iyi bilgilendirirsiniz.
 

Yorumlar