Gerekli WordPress Eklentileri ve Kullanımı - Arşiv

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


0   0   0
25 Tem 2018
63
0
#1
WordPress’inizi kurduktan sonra ihtiyacınız olan eklentileri teker teker aramanıza gerek yok. Uzun bir araştırmadan sonra gerekli olabilecek eklentileri bir araya getirdim. Eklentilerin açıklamalarının altında indirme linkleri ve kullanımları da yer almaktadır. Faydalı olması dileğiyle..

Eklentilerin kullanımı ile alakalı makaleleri özgün yazdığımdan dolayı biraz vakit alabilir. Siz de katkıda bulunmak istiyorsanız, PM veya mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz. Eklenti ekleme şablonu:

Eklenti Adı: Açıklama
Kullanımı (link) - İndirme Linki


Akismet: Web sitenizi spam – gereksiz yorumlara karşı korur. Bu sayede gereksiz yorumlardan kurtulursunuz. Eklentiyi aktifleştirmek için buradaki adresten kayıt olarak ve API anahtarını kullanmanız gerekmektedir.

Eklentinin Kullanımı (link yakında) – Eklentiyi İndir

All in One SEO Pack: Sitenize bulunan yazılar için özel olarak meta (başlık, anahtar kelime vs.) tanımlamanızı sağlar. Bu sayede arama motorlarında daha üst sıralarda yer alırsınız.

Eklentinin Kullanımı (link yakında) – Eklentiyi İndir

Google XML Sitemaps: Web siteniz için sitemap – site haritası oluşturmanıza yarar. Site haritanızı Google’a gönderdiğinizde yazılarınızın daha kısa sürede indexlenmesini sağlar.

Eklentinin Kullanımı (link yakında) – Eklentiyi İndir

Benzer Yazılar Eklentisi: Web sitenizde yer alan bir yazının sitenizde bulunan konu ile alakalı alternatiflerini-benzerlerini sunar. Bu sayede ziyaretçilerin web sitenizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlarsınız.

Eklentinin Kullanımı (link yakında) – Eklentiyi İndir

WP Pagenavi: Sitenizde bulunan sayfaları numaralama eklentisidir. Bu sayede ziyaretçiler sitenizi daha kolay bir şekilde kullanabilir. Arama motorları açısından faydalı olduğu söylenmektedir.

Eklentinin KullanımıEklentiyi İndir

Contact Form 7 : Sitenize kolayca iletişim formu eklemenizi sağlar. Bu sayede ziyaretçilerinizle iletişim kurabilirsiniz.

Eklentinin Kullanımı (link yakında) - Eklentiyi İndir

Sürekli Güncellenecektir..