Bir Sayfada En Fazla Kaç Adsense Reklamı Olmalıdır?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Bir Sayfada En Fazla Kaç Adsense Reklamı Olmalıdır?

Günümüzde internet kullanıcılarının para kazanma konusunda güvenilir olarak tercih ettiği tek platform Google Adsense’ dir. Nasıl Google arama motoruna henüz dişli bir rakip çıkmamışsa Google Adsense’ ye de bugüne kadar rakip olabilecek bir platform çıkmamıştır. İnternet sektörünün yaklaşık %80’ ine hitap eden Google Adsense, güvenirliliği, hızlı oluşu ve kazancı ile tüm kullanıcıların takdirini toplamaktadır. Google’ a ait bir program olmasıyla da kullanıcılarına iki kat güven sağlatmaktadır. Google Adsense’ den para kazanma yolları oldukça basittir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Google Adsense’ nin program politikalarına uymak olacaktır. Reklam politikalarında yer alan bir husus da bir web sitesine kaç adet Adsense reklamı yerleştirilebilir.

Sayfaya Eklenmesi Gereken Adsense Reklam Sayısı

Geçen yıl Google kullanıcıları için yaptığı açıklamada web sitelerine tek bir şart doğrultusunda istenildiği kadar reklam ekleyebilme izinlerinin olduğunu ifade etmiştir. Google’ ın koymuş olduğu şart ise web sitelerine eklemiş oldukları reklamların girmiş oldukları içeriklerden fazla olmamasıdır. Yapmış olduğu duyuru da yer alan ifadeleri aktarmak gerekirse şunları söyleyebiliriz:

Değerli web site sahipleri, web sitelerinize eklemiş olduğunuz reklamlar veya ücretli tanıtım materyallerinizin girmiş olduğunuz içerikten fazla olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra eklediğiniz içeriklerin web site ziyaretçilerinize değer katmalı, ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek yönde olmalıdır. Bundan dolayı değişiklikler meydana gelene kadar aşırı yoğun reklam içeren veya hiç sunmayan web sitelerin sunumunu sınırlayabilir ya da devre dışı bırakılmasına neden olabiliriz.

Google’ ın yayınlamış olduğu politika bu şekildedir. Sizin de okuduğunuz üzere web sitenize girdiğiniz içeriğin uzunluğuna göre reklam sayışınızda artış yapabilirsiniz. Geçmiş zamanlarda reklam sınırı 3 görsel ve 3 bağlantı ile sınırlı kalmaktaydı. Fakat değişen politika doğrultusunda sınır kaldırılmış ve içeriğin uzunluğuna göre reklam sayısı artış veya azalış göstermektedir. Fakat reklam ekleme sınırı kalktı diye içeriğinizi gereksiz cümleler ile uzatmanız ve çok sayıda reklam eklemeniz Adsense’ de size zarar verebilir. Reklam sayınızın çok olmasına bağlı olarak tbm değeriniz o derece düşmektedir. Bunun için her zaman ideal olanı tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
 

Yorumlar