Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
21 Ağu 2019
12
0
Konum
Adıyaman
#1
Ankara anlaşması çalışan vizesi TC vatandaşlarının İngiltere’de kendilerine ekonomik olanaklar sunabilmeleri adına hazırlanmıştır. Geçtiğimiz günlerde sözleşmede bazı düzenlemeler yapılmış olsa da geçerliliğini korur. 18 yaşını doldurmuş olan herkesin ücretsiz olarak başvuru yapabilme hakları vardır.
Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi Neden Alınır?
Çalışan vizesi almanız durumunda İngiltere’de kendi işinizi kurma ve devam ettirme fırsatınız vardır. Bu aşamada olumlu geri dönüş alabilmek adına işinizle ilgili sermayenizin de hazır olması önemlidir. Ankara antlaşması çalışan vizesi tüm evraklar eksiksiz olduğunda ise 30 gün içerisinde sonuçlanır.
  • Ankara anlaşması başvuru ücreti olmadığı gibi yalnızca sermayenizin hazır bulundurulması önemlidir.
  • Başvuru formu, mesleki yeterlilik belgesi, son 3 aylık banka dokümanları istenen diğer evraklardan bazılarıdır.
  • Vize aldıktan sonra en az 1 yıl boyunca İngiltere’de çalışabilme şansınız oluşur. Belirtilen zaman dilimi dolduğunda ise 3 yıl tekrar uzatabilirsiniz.
Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi Hangi İşlerde Geçerli?
Ankara antlaşması ile İngiltere’ye gidenler için yapılabilecek işlerin sayısı fazladır. Berberlik, kuaförlük, temizlikçi bunlardan bazılarıdır. Hazırladığınız sermayeniz ile doğru bir iş planı oluşturmanız durumunda zaman içerisinde kazanmaya başlayabilirsiniz. En az 6 yıl boyunca düzenli gelir elde etmeniz ve işinizi sürdürmeniz halinde ise vatandaşlık için başvuru yapabilme şansınız vardır. İngiltere vatandaşlığı almanız durumunda yasal haklarınız daha fazla artar ve farklı işlerde yapabilme şansınız oluşur.