Adsense Yetersiz İçerik

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Adsense Yetersiz İçerik

Web sitenizi açtıktan sonra Google Adsense Politikaları doğrultusunda sitenize yön verip yeterli içeriğe ulaştığınız düşüncesi ile Adsense başvurusu yapıp başvurunuz kabul edilmezse Adsense tarafından sizlere gönderilmiş Yetersiz İçerik maddesi ile karşı karşıya gelirsiniz. Yetersiz içerik maddesini site sahipleri genellikle içerik sayısı olarak algılamaktadırlar. Buna bağlı olarak web sitemde 50-60 adet makale yer almakta, başvurum neden onay almadı şeklinde isyanda bulunurlar.

Fakat Adsense’ nin yetersiz içerikten kastı içerik sayısının azlığı değil içeriğin niteliğidir. Daha açıklayıcı ifade etmek gerekirse sitenizi ziyaret eden kişiler içeriğinizden yeteri kadar faydalanamamakta ve içeriğiniz kalitesiz olarak değer görmektedir. Biliyorsunuz ki Google Adsense başvuru şartları arasında yer alan en önemli detaylardan biri içeriğin kalitesidir. Kopyala- yapıştır olan, özgünlüğü sıfır makaleler en alt seviyede yer alırken tamamen özgün ifadelerin yer aldığı, %100 özgün, kaliteli, kullanıcı dostu, okuyuculara yararlı, okuma oranı yüksek, etkileşim oranı yüksek makaleler en üst seviyede yer almakta ve Google Adsense tarafından hemen onay görmektedir. Adsense’ de onay alırken içeriklerinizin kalitesi kadar hangi konularda içerik oluşturduğunuzda büyük öneme sahiptir. Adsense bazı konularda oldukça hassas davrandığı için kötü amaçlı veya şiddet, alkol gibi içeriklerin yer aldığı konulara kendini tamamen kapamıştır.


Yetersiz İçerik Kavramını Yok Etme

Yetersiz içerik kavramının ortadan kalkması için özgün, diğer sitelerden farkı olan, okuyucu sıkmayacak ve yormayacak, okuyucunun ilgisini çekecek, her yerde kolay kolay bulunamayacak, göz boyayıcı nitelikte olmayan noktalama ve imla kurallarına uyumlu olan, kullanıcıya yönelik içerikler hazırlamanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Karşınızda wpmavi gibi 15 içerik ile başvuru yapıp Adsense onayı alan, sadece bir içeriği olup niş proje ile ilk Adsense başvurusunda onay verilen örnekler mevcut. Buradan anlamanız gerekiyor ki yetersiz içerik, içerik sayınızın az olduğu değil içerik kalitenizin çok düşük seviyede yer aldığının bir göstergesidir. Adsense başvurunuzun onay alabilmesi için web sitenize eklemiş olduğunuz makaleleri dilerseniz tekrar gözden geçirin dilerseniz yeni ekleyeceğiniz makalelerde yukarıda yer alan hususlara dayanarak içerik oluşturun.
 

Yorumlar