Adsense Reklamları WordPress Sitesine Nasıl Eklenir?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Adsense Reklamları WordPress Sitesine Nasıl Eklenir?

Günümüzde para kazanma konusunda insanların en çok tercih ettiği yollardan biri bir web sitesi açıp sitelerinde reklam vererek kazanç sağlamaktır. Bu doğrultuda ilerlendiği takdirde reklam yayınlama konusunda akıllara güvenilir olarak hizmet veren, ödeme konusunda sabit ve en çok kazandıran Google’ a ait Adsense programı gelmektedir. Bir blog veya web sitesi açan kişilerin öncelikli tercihi Google Adsense olmaktadır. Google Adsense site sahipleri için reklam verenleri bulur, ödemeleri alır, site sahiplerine her ay gerektiği kadar ödeme yapar. Tıklama sayısı, reklam gösterimi vb. konulara dair teknik sorunlar ile kendisi ilgilenir ve kullanıcılarına yansıtmamaya çalışır. Google Adsense hesabına sahip kullanıcılar için wordpress sitesine Adsense reklamlarının nasıl ekleneceği hakkında bilgi vereceğiz.

Adsense Reklamlarını Wordprese Ekleme


Adsense reklamlarını Wordprese eklemek için ilk önce reklam kodları edinmeniz gerekmektedir. Edindiğiniz bu reklam kodlarını web sitenizde istediğiniz yere yerleştirerek reklamların web siteniz üzerinde görünmesini sağlayabilirsiniz. Adım adım ilerlemek gerekirse:

  • Önce Adsense paneline giriş yapmanız gerekmektedir. Sol tarafta yer alan menüden Reklamlarım kısmına tıklayarak karşınıza açılan sayfadan Yeni Reklam Birimi butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • Karşımıza çıkan sayfada dört seçenek vardır. Her reklam seçeneğine tıklayarak bunlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Genel olarak reklam seçenekleri hakkında bilgi verirsek: metin ve görüntülü reklamlar, eşleştirilen içerik, feed içi reklamlar, yazı içi reklamlar şeklindedir. Buradan SEÇ butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • Karşınıza çıkan sayfadan reklam birimini oluşturmanız gereklidir. Ad, reklam türü, reklam boyutu, metin reklam stili, özel kanallar seçimlerinizi tamamladıktan sonra Kaydet ve Kodu Al butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • Butona tıkladıktan sonra karşınıza bir pencere açılacak. Bu pencerede yer alan Reklam Kodu bölümünde ki kodları siteye yerleştirmek için kopyalama yapmanız gerekmektedir. Pencereden kopyaladığınız kodları sitenizde istediğiniz her yere yerleştirebilirsiniz. Kodu yerleştirdikten 10 dakika sonra kod aktif hale gelecektir. Kodunuz aktif hale getirildikten sonra para kazanma işlemine başlamış olacaksınız. Bu süreçten sonra her tıklanma ve gösterime bağlı olarak para kazanacaksınız ve bu paralar otomatik olarak Adsense hesabınıza aktarılacak.
 

Yorumlar