ADSENSE REKLAMLARI HİÇ TIKLANMIYOR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


ADSENSE REKLAMLARI HİÇ TIKLANMIYOR?

Web site kullanıcıları için kuşkusuz en büyük gelir kaynağı Google Adsense reklamlarıdır. Site sahipleri Adsense’ den 10 lira kazandıkları gibi 10 bin tl de kazanabilmektedirler. Bu durumun temel nedeni sitede yer alan içerikler, sitenin kalitesi, Seo uzmanlarının site hakkında uyguladıkları arama motoru optimizasyonu ve reklam yönetiminin etkisi oldukça fazladır. Google Adsense hesabı almaya hak kazanmış kullanıcıların en çok şikayet ettiği durum Adsense reklamlarının hiç tıklanmıyor olmasıdır. Peki, iyi bir web site alt yapısına sahip olan Adsense reklamları neden tıklanmıyor, tıklama almak için neler yapılabilir?

Adsense reklamlarınızın tıklanmamasında ki en büyük hatalardan biri reklam yerleşiminin yanlış yapılmasından kaynaklanmaktadır. Çok sayıda ve kaliteli içerik girişinin yanı sıra reklam yerleşim düzenine de çok dikkat edilmelidir. Kenara köşeye sıkıştırdığınız reklamlar ziyaretçiler tarafından fark edilmemekte veya gereksiz görünüm sergilemektedir. Genel amacınız Adsense’ den para kazanmak ise içerik girişine gösterdiğiniz özeni reklam yerleştirme konusunda da göstermeniz gerekmektedir. Google Adsense reklamlarınızın tıklanması açısından reklam yerleşimi çok önemlidir. Bu durum size birçok avantaj sağlayabileceği gibi aksi durumda birçok dezavantaja yol açar.

Web sitenize reklam eklerken sadece görsel içerikli reklam koymamaya da dikkat etmelisiniz. Görsel reklamların yanı sıra metin reklamları da koymaya özen göstermelisiniz. Google Adsense reklamlarınızın çok fazla tık alması için çok fazla reklam koyma mantığı doğru değildir. sitenize girdiğiniz içerik ile ilgili reklamlar koyarsanız içeriğiniz ile uygunluk gösteren reklamlara yer vermiş olursunuz. Bu durumda size avantaj olarak geri döner. Ziyaretçileriniz içeriğiniz ile alakalı reklamlara ilgi duyarak tıklama gereği duyar. Bu durumların yanı sıra Adsense reklam gelirlerinizi artırma yolları da bulunmaktadır. Kısaca bunları örneklendirirsek şunları söyleyebiliriz.

Adsense reklam geliri artırma yolları

Adsense reklam boyutu: Reklam görsel boyutunun büyük olmasına bağlı tıklanma oranı da artış göstermektedir.

İlgili reklam yayınları: Sitenizde reklam verirken girdiğiniz içerik ile örtüşen reklamları tercih etmeniz daha doğru bir seçenektir.

Zengin içerik girişi: Sitede ki reklamlar ne kadar çok önem taşısa da kaliteli içerik girişi her süreçte çok önemlidir. Okuyucularınızın güvenini zedeleyecek kalitesiz içerikler başka web sitelerine yönelmelerine neden olabilmektedir.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar