Adsense Pin Nedir?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Adsense Pin Nedir?

Adsense Pin, Google yöneticileri tarafından gönderilen, yayıncıların adresinin doğrulanmasında kullanılan bir evraktır. Evrak içerisinde pin kodu yer almaktadır. Adsense Pin kodu olmadan hesabınızı doğrulayamaz ve ödeme alamazsınız. Adsense pin elinize ulaştıktan sonra bu pin kodunu hesabınıza girerek adresinizi doğrulamanız gerekmektedir. Adresiniz doğrulandıktan sonra Adsense ödemesi almaya başlayabilirsiniz.

Adsense pin kodu içeren evraklar yurtdışından adresinize gönderilmektedir. Genel olarak Fransa’ dan gelen bu evrakların gelme süresi yaklaşık 2- 4 hafta arası değişiklik gösterebilmektedir. Fakat herhangi bir sıkıntı ve gecikmenin yaşanmaması durumunda 2 hafta içinde pin evrağının elinize ulaşması gerekmektedir. Adsense pin kodu evrağı adresinize PTT tarafından getirilmektedir. PTT görevlileri evrağı getirdiği süreçte sizi evde bulamazsa pin kodu evrağını kapınıza bırakmaktadır. Buna bağlı olarak da evrağı teslim ettiğine dair herhangi bir imza almamaktadır. Eve yakın süreçte gelmezseniz evrağınız başkalarının eline geçebilir, hava şartlarından dolayı başka yerlere sürüklenebilir ve kaybolabilir. Her durumda da ilgilenecek bir yetkili bulamazsınız.

Adsense Pin Kodu Gelmiyor?

Bazı durumlarda Adsense pin kodu elinize hiçbir şekilde ulaşım sağlayamamaktadır. Bunun temel nedeni genel olarak pin evrağının posta yolunda kayıp olması, iletilecek adresin net bir şekilde belirtilmemesi, PTT yetkililerinin adrese gelip kimseyi bulamayınca evrağı kapı önüne bırakıp gitmesi şeklinde açıklanabilir. Pin kodu talebinde bulunduktan 1 ay içerisinde pin evrağı elinize ulaşmazsa tekrar pin talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde 3 hakkınız bulunmaktadır.

İlk pin kodu talebinde bulunduğunuzda 1 ay içerisinde evrak elinize ulaşmamışsa ilk önce bulunduğunuz il ve ilçelerde ki PTT şubelerine başvurunuz. Eğer evrağınız kapı önüne bırakılmamışsa evrağınızı burada bulmanız mümkündür. Eğer bulunduğunuz il ve ilçelerde ki PTT şubelerinde evrağınız yer almıyorsa Adsense hesabınızdan tekrar pin kodu talebinde bulunabilirsiniz.

Adsense’ den pin kodu isteme noktasında 3 talebiniz bulunmaktadır. 3 isteğinize de cevap verilmemişse nüfus cüzdanınızın önlü arkalı, ikametgah belgenizi, adınıza kesilmiş herhangi bir elektrik, su, doğalgaz faturasını tek tek taratın. Taradığınız belgeleri adsense-tr@google.com adresine gönderin. Bu talebinizden sonra 1-2 gün içinde Google otomatik olarak hesabınızı onaylamaktadır.
 

Yorumlar