ADSENSE ONAYI NASIL ALINIR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


ADSENSE ONAYI NASIL ALINIR?

İnternet sitesi üzerinden para kazanmak için Google Adsense ağı çok iyi bir alternatiftir. Tüm dünyada neredeyse bütün Seocular ve web site sahipleri Google Adsense ile çalışmaktadır. Zamanında ödeme yapan bir sistem olarak kullanıcılarını mağdur etmez. Bu özelliğinden dolayı müşteri memnuniyeti çok fazladır. Google Adsense ağının kullanıcılarına sağladığı en büyük avantajlardan biri de Adsense politikaları doğrultusunda hareket edildiğinde ve doğru çalışmalar yapıldığında çok büyük miktarda paralar kazanılabilecek olmasıdır. Peki, Adsense’ ye nasıl başvuru yapılır, onay nasıl alınır?

Adsense onayı alma

Google Adsense yöneticileri, koymuş oldukları kurallara uyan, şartların hepsini yerine getiren tüm internet sitesi kullanıcılarının Adsense hesaplarını onaylamaktadırlar. Bu konuda size düşen bloğunuzu veya internet sitenizi Adsense kurallarına uygun hale getirmek olacaktır. Adsense almak için yöneticilerin dikkat ettiği kuralları şu şekilde inceleyebiliriz.
  • Kaliteli içerik girişi: Adsense için büyük önem taşıyan ilk kural web sitesinde ki kaliteli içeriklerdir. Yüksek kalitede içerik girişleri yaparsanız Adsense tarafından artı puan alırsınız. Fakat telif hakkına sahip olan içerikleri kullanırsanız kuralların dışına çıkmış olursunuz.
  • Meta açıklamalarına dikkat edin: Hazırladığınız içeriklerin meta bilgilerini her süreçte optimize etmeye dikkat edin. Adsense onayı sırasında yöneticiler tarayıcı botlarına bakmaktadırlar.
  • Yeterli içerik girişi: İnternet sayfanızda ve sayfanızda yer alan her kategoride yeteri kadar içerik olması gerekmektedir. En az 50- 100 arası içerik ekledikten sonra Adsense başvurusu yapmanız daha doğrudur. İçeriklerin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.
  • Blog tasarımı: Temanızın sade, gereksiz eklentiler barındırmayan, başlığı ve içerik alanı göze hoş gözüken temalar kullanmaya dikkat edin.
  • Yasaklı içerik girişi: Telif hakkı olan, sayfa içerisinde kullanımı uygun olmayan yetişkin türü içerik kullanımı, şiddet, silah, uyuşturucu ve alkol içeren siteler Adsense yöneticileri tarafından kesinlikle onay almamaktadır.
  • Görsel içeriği: Telif hakkıyla korunan ve izinsiz kopyalanarak paylaşılan görsel içerikler Google Adsense tarafından onaylanmaz. İçerikleriniz gibi görselleriniz de özgün olmalıdır.
  • İçerik bilgileri: Google Adsense yapmış olduğu uyarıları arasında iletişim bilgilerinizin mutlaka bulunması gerektiğine değinmektedir. Aksi takdirde güvenilir bir site olup olmadığınız konusunda tereddüt yaşanmaktadır.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar