Adsense Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Adsense Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Dünya üzerinde en çok kullanımı tercih edilen arama motoru Google’a ait bir reklam programıdır. Web site sahipleri reklam veren kişilere ait reklamları web sitelerinde yayınlayarak her tıklama ve gösterime bağlı olarak para kazanımı sağlamaktadırlar. Her web sitesi olan kullanıcı Google Adsense reklamlarına başvuru yapamamakta ve sunduğu avantajlardan yararlanamamaktadır. Web site sahiplerinin Google Adsense’ ye başvuru yapabilmeleri için Google Adsense Politikalarını karşılaması ve uyum sağlaması gerekmektedir. Google Adsense kullanıcıları için belirli politikalar hazırlamıştır. Web site sahipleri bu politikalar doğrultusunda sitelerini oluşturup Google Adsense’ ye başvuru yapabilirler. Google Adsense Reklamları alabilmek için aşağıda yer alan kriterleri sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bunlar:

  • Web siteniz ve sitenize yüklemiş olduğunuz tüm içeriklerin tamamen özgün olması gerekmektedir.
  • Web sitenizde yer alan kategoriler +18, şiddet, hack, warez, alkol vb. içeriklere sahip olmamalıdır.
  • Web site devamlı olarak güncelliğini koruması gerekmektedir. Farklı sosyal medya hesapları üzerinde içeriklerin paylaşılıyor olması önemlidir.
  • Web sitenin herhangi bir kazanç sistemi üzerine bağlı olmaksızın çalışma yürütmesi gerekir.
  • Web sitesinde yeteri kadar özgün içerik olması lazımdır. Net bir sayı verilmesi doğru olmamakla beraber minimum 100- 150 makale bulundurmanız gerekmektedir.
  • Web sitenizin tasarımı özgün ve Google Adsense reklam yerleşimleri için uygunluk gerektirmektedir.
Yukarıda yer alan maddelerden en az üçü web siteniz için uygunsa Google Adsense başvurusu yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Adsense’ den Nasıl Para Kazanılır?

Google Adsense başvurusu yaptıysanız ve başvurunuz onay aldıysa Adsense panelinize yöneticiler tarafından bir kod gönderilecektir. Bu kodu web sitenize yerleştirdikten 10 dakika sonra kod aktif hale gelecektir. Kodun aktifleşmesinin ardından web siteniz üzerinde yapılan her tıklama ve gösterim sonucu para kazanmaya başlayabileceksiniz. Adsense hesabınızda biriken para 100 dolara ulaştığında para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 100 dolara ulaşan limitten sonra Google Adsense sizden hesabınızı doğrulamanızı isteyecektir. Para çekme işleminizi gerçekleştirmek için gerekli bilgileri ve ödeme seçeneklerini girmeniz gerekir. Google, ödeme için herhangi bir komisyon almamaktadır. Bunun yanı sıra web sitenizin hiti artış gösterdikçe tıklanma başına daha yüksek gelirler elde edebilmeniz için kazanç sağlamanıza yardımcı olacak reklamları web sitenize yerleştirecektir.
 

Yorumlar