ADSENSE İLE PARA KAZANMA TÜYOLARI

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


ADSENSE İLE PARA KAZANMA TÜYOLARI .

Google Adsense, reklam verenler ile reklam almak isteyen site sahiplerini bir arada buluşturan bir platformdur. Google tarafından geliştirilmiştir. Günümüzde ki en gelişmiş internet reklam servisi ağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu reklam ağı website sahiplerine, youtube video sahiplerine ve blog sayfası olan kişilere yayınladıkları reklam karşılığında para ödemektedirler. Bloggerler ise günümüzde çoğunlukla reklam vererek para kazanma yöntemini tercih etmektedirler. Adsense ile para kazanmak oldukça kolay bir iştir. Adsense’ ye başvuru yapmak da ücretsizdir.
Adsense’ den nasıl para kazanılır?
Akıllı ve avantajlı bir sistem olan Adsense üzerinden para kazanma yöntemi oldukça kolaydır. Sağladığı avantaj ise bloğunuzu ziyaret eden kişilere alakalı reklamlar göstererek hem onların ilgisini çekmeyi sağlamak hem de sizin para kazanmanıza yardımcı olmaktır. Bu sayede reklam verenler doğru kişiye ulaştıkları gibi her tıklama da sizin para kazanma olasılığınız artış göstermektedir. Peki, Adsense ile nasıl para kazanılabilir?
1. Zengin içerikli bir websitesi: Adsense içeriği oldukça zengin olan web sitelerine büyük ilgi göstermektedir. Bu içerikler video, metin veya resim içerikli olabilir. Fakat içerikleri yüklerken içerik politikalarını ihlal etmemeniz gerekmektedir.
2. Kalitesi yüksek bir websitesi: Para kazanmak için zengin içerik yeterli değildir. Bunun yanı sıra kalitesi yüksek bir web sitesinde kalitesi yüksek makaleler yayınlamanız gerekmektedir.
3. Fazla oranda ziyaretçi trafiğine ihtiyaç var: Adsense yöntemi para kazanma açısından oldukça kolay ve güzel bir alternatiftir. Fakat ciddi oranda paralar kazanmak için web sitenize iyi derece de trafik çekerseniz bu durum sizin açınızdan oldukça kazançlı bir hale dönüşecektir. Ortalama web sitenize 300- 400 aralığında tıklanma olmadığı taktirde Adsense almanız veya yüksek miktarda paralar kazanmanız mümkün değildir.
4. Doğru anahtar kelime kullanımı: Hazırlamış olduğunuz içeriğinizde anahtar kelime çalışmanızı doğru bir şekilde yaptıysanız Adsense üzerinden para kazanma imkanınız doğru orantıda artış gösterir.
5. Adsense politikaları ile uyum sağlamalısınız: Adsense kullanıcının tüm programını çok ciddiye aldığından dolayı Adsense kurallarına uyum sağlanmak zorundadır. Adsense hesabı edinmek oldukça basittir. Fakat kuralların dışında seyrettiğinizde hesabınızın tamamını anında kaybedebilirsiniz. t11.png t11.png t11.png
 

Yorumlar