ADSENSE HESAP YÜKSELTME TALEBİ NASIL YAPILIR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


ADSENSE HESAP YÜKSELTME TALEBİ NASIL YAPILIR?

Google Adsense, youtube kullanıcılarının, web site ve işletme sahibi olan kişilerin internet üzerinden Adsense’ nin sunduğu reklamlar sayesinde yüklü miktarda paralar kazanmasını sağlamaktadır. Adsense’ nin kendi bünyesine özel politikaları bulunmaktadır. Bu politikalar doğrultusunda hesabınız onay alır veya almaz.

Adsense barındırılan hesap nedir?

Youtube kanalı veya bir blogger bloğu ile alınmış Adsense hesaplarına Adsense barındırılan hesap denir. Google bu duruma Barındırma iş ortağı adını vermektedir. Barındırılan hesapların Adsense hesaplarına giriş yaptığınızda sağ üst kısımda kırmızı renk ile belirtilmiş barındırılan hesap yazısı yer almaktadır. Barındırılan hesapların reklamları sadece kendi alanlarında yayınlanabilmektedir. Örneğin; youtube hesabı ile aldığınız Adsense reklamını size ait bir web sitesinde yayınlayamazsınız.

Adsense kullanıcılarının youtube ve blogger sistemini istismar etmeleri sonucu barındırılan hesap kavramı türemiştir. Youtube ve blogger sayfaları üzerinden Adsense onayı almak web site üzerinden onay almaktan çok daha basitti. Bu durumu bilen herkes bunu kullanıp önce kolay bir şekilde Adsense onayı aldı ve sonrasında reklamları kendine ait web sitelerinde yayınlamaya başladılar. Google Adsense bu durumun farkına varınca youtube ve blogger sayfaları üzerinden reklam alan kişilere buradan aldığınız reklamları sadece bu alanlarda kullanabilirsiniz, buradan aldığınız reklamları web siteniz üzerinde de yayınlamak istiyorsanız ikinci bir onaydan geçmesi gerekmektedir şeklinde uyarı da bulundu. Barındırılan hesabınıza ait reklamları başka alanlarda da kullanmak istiyorsanız Adsense hesabınızı yükseltmeniz gerekmektedir. Peki, Adsense hesabı nasıl yükseltilir?

Sırasıyla şu adımları izleyerek Adsense hesabınızı yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.

  • Google Adsense hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan menüden Reklamlarım- Diğer ürünler’ e tıklayın.
  • Şu URL’ de reklam yayınlayacağım bölümüne site adresinizi girerek Google tarafından incelenmesi için Gönder butonuna tıklayınız.
  • Bu işleminizin ardından karşınıza bir kod çıkacak. Bu kodu siteniz de bulunan Head kodunun hemen alt kısmına ekleyin. Böylelikle Adsense sitenizi inceleme altına alacaktır.
  • Son olarak Bitti butonuna tıklayarak işleminize son verin.
Hesap yükseltme talebinizin ardından minimum 3 gün beklemeniz gerekmektedir.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar