ADSENSE HESABI BAN SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


ADSENSE HESABI BAN SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Dünya üzerinde oldukça yaygın bir ağa sahip olan ve reklam şirketlerinin tercihi haline gelmiş Google Adsense, kişilere avantajlar sağladığı gibi dezavantajlar da sağlamaktadır. Bu kadar kaliteli bir yapının ne gibi can sıkıcı politikaları olabilir diye düşünenlere şunları söyleyebiliriz. Google Adsense bünyesine girip Adsense reklamı yayınlayan web siteleri, Adsense’ nin belirtmiş olduğu politikalar ve kuralların dışında yer alan, kural ihlali olabilecek durumlar yer aldığında web sitesi banlanır. Bu durumda Adsense reklamı yayınlanmaz ve gelir artışı durur. Para kazanılamaz. Bu durum ile kimse karşı karşıya gelmek istemez. Peki, ban nasıl kaldırılır?

Adsense banı kaldırma işlemi

Adsense banı kaldırma işlemi yenilen ban sebebine göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; yemiş olduğunuz ban çok ciddi ve önemli bir ihlalden kaynaklıysa bu banı kaldırmak oldukça zordur. Bunun yanı sıra düzeltilebilir bir sebebe bağlı ban yediyseniz sorunu çözüme kavuşturup Adsense kurallarına uyum sağlayacak bir hale getirerek banınızın kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Adsense’ den ban yeme sebebinizi, size gelen mail ile veya Adsense panelinde ki uyarı kısmına giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Ban kaldırma işlemine öncelikle mailinize gelen bildirim üzerinden kendinize bir yol haritası çizerek başlayabilirsiniz. Nerede ve ne konuda kural ihlali yaptığınızı tespit etmelisiniz. Buna bağlı olarak sorununuz düzeltilebilir ve kolay bir işlemse gerekli kontrol ve düzenlemelerden sonra Adsense kurallarına uygun bir web site haline geldiğiniz taktirde Adsense banınızın açılması için bir problem kalmamaktadır.

Düzenleme ve revize işlemleriniz sonrası Adsense ban itirazında bulunmanız gerekecektir. Bu itiraz ile sitenizi Adsense politikalarına uygun hale getirdiğinizi yetkili mercilere formlar form doldurmanız istenmektedir. Bu formları oldukça açıklayıcı ve ikna edici şekilde doldurup gerekli bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz banınızın kaldırılması açısından çok önemlidir. Genel itibari ile net ve kısa cümleler kullanmaya dikkat edin. Dik cevaplar yerine daha kontrollü cevaplar verin. Siteniz ile alakalı yaptığınız değişiklikler konusunda gerçekçi bir şekilde bahsedin. Bu işlemlerinizin ardından belli bir süre beklemeniz gerekecektir. Yetkili mecralar konuyu inceleyip size geri dönüş yapacaklardır.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar