ADSENSE GEÇERSİZ TRAFİK İTİRAZ FORMU NASIL DOLDURULUR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


ADSENSE GEÇERSİZ TRAFİK İTİRAZ FORMU NASIL DOLDURULUR?
Adsense geçersiz trafik, reklam veren kişinin maliyetlerini veya yayınlayan kişinin kazançlarını yapay olarak yükseltecek tüm tıklama ve gösterimlere denir. Bilerek yapılan sahte trafiğin yanı sıra yanlış tıklamalar da geçersiz trafik içerisinde yer almaktadır. Geçersiz trafiğin içeriğinde yer alan konular şu şekildedir:
  • Reklam alan kişilerin kendi reklamlarını tıklaması, gösteriminin sağlanması,
  • Bir ve birden fazla kullanıcı tarafından oluşturularak yenilenen reklam tıklamaları, gösterimleri,
  • Reklam alan kişilerin reklamlarının tıklanması konusunda teşvik edici olması,
  • Otomatik tıklama araçları, robotlar, tıklama konusunda yardımcı aldatıcı yazılımlar
Gerçek kullanıcı ilgisi dışında kalan, yapay olarak yapılan tıklama ve gösterimler Google Adsense politikalarının dışında yer aldığından dolayı Adsense hesabınız devre dışı bırakılabilir veya bir süre için askıya alınır.

Geçersiz trafiği engelleme yöntemleri
Adsense yöneticileri, Adsense kullanıcılarının çıkarlarını ve bilgilerini korumak amacıyla Google reklamlarının gösterim ve tıklamalarını dikkatli bir şekilde izler. Bu konuda otomatik sistemler kullanılmakta ve manuel incelemeler yapılmaktadır. Yapay olarak ilerleyen tüm tıklama ve gösterimler tespit edilir. Google Adsense, geçersiz trafiği önlemek amacıyla önceden alınan önlemler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra her geçen geliştirilen bir tespit mekanizmaları bulunmaktadır. Adsense yöneticileri tarafından geçersiz trafiğin saptanması artık oldukça kolaydır. Bu noktada kapsamlı deneyim içeren birçok teknik bulunmaktadır. Sizin bilginiz dışında gerçekleşen geçersiz trafik ağını engellemek için siz de tedbirler alabilirsiniz. Bilinçsiz olduğunuz konularda Adsense hesabınızı kaybetmemek için Google Adsense yardım formuna danışarak sorun yaşadığınız konularda yardım alabilirsiniz.
İtiraz formu doldurma
Geçersiz trafik sonucu banlanan veya devre dışı bırakılan Adsense hesabınızı geri almanız için Google Adsense’ nin sizlere sunmuş olduğu, kendinizi ifade etmenizi sağlayacak geçersiz trafik itiraz formu bulunmaktadır. Bu itiraz formu ilk gönderimde büyük önem taşımaktadır. Geçersiz trafik itiraz formunu Adsense yöneticilerini ikna edici şekilde doldurmanız gerekmektedir. Adsense yöneticileri, formunuzu inceleyip sizlere olumsuz şekilde dönüş yaparlarsa diğer itiraz formu başvurularınızı pek dikkate almamaktadırlar. Bundan dolayı ilk itiraz formu gönderme şansını iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde Adsense hesabınızı tamamen kaybedebilirsiniz.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar