Adsense ‘den Para Çekme İşlemi

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Adsense ‘den Para Çekme İşlemi

Web sitenizi açtınız, Adsense’ ye başvuru yaptınız ve onay aldınız. Adsense Pin doğrulama işlemini gerçekleştirdiniz ve sıra şimdi Adsense’ den ödeme almaya geldi. Biliyorsunuz ki Adsense’ den para alabilmek için Adsense Pin doğrulama işlemini başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Adsense hesabınızda ki bakiye 10 tl’ ye ulaştığında pin kodunuz bir evrak içerisinde size yurt dışından kargo ile iletilmektedir. Pin işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz sırada ödeme için gerekli tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Banka havalesi istiyorsanız banka bilgilerinizi Adsense hesabınıza girerek doğrulayabilirsiniz. Sonrasında Adsense hesabınızda yer alan Ödemeler kısmından işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sadece pin girmekle ödeme talep edememektesiniz. Pin kodu girişi sonrası panelinizden ödeme şekillerine dair alternatifleri panelinizde belirtmeniz gerekmektedir. Ödeme şeklinizi gerekli bilgilerinizi girdikten sonra ödeme alabilmek için bakiyenizin minimum 200 tl’ ye ulaşmasını beklemeniz gerekmektedir. Bakiyeniz 200 tl olduğunda ödeme talep edebilirsiniz.


Adsense Ödeme Alma

Yukarıda yer alan tüm işlemler tamamlanmışsa ve bakiyeniz 200 tl olmuşsa ödeme talebi istedikten sonra belirtmiş olduğunuz banka hesabınıza havale ödeme tarihleri içerisinde gerçekleştirilir. Adsense ödemeleriniz her ayın 21’ inde hesabınıza yatırılmaktadır. Ayın 21’ i eğer hafta sonuna veya resmi tatil gününe geliyorsa ödemeniz bir sonra ki güne aktarılmaktadır. Her ay kesin olarak kazanmış olduğunuz limit gelecek ayın 3’ ünde Adsense bakiyenize eklenmektedir. Örneğin Temmuz ayında kazanmış olduğunuz para limiti Ağustos ayının 3’ünde kesinleşmiş kazanç olarak bakiyenizde görüntülenir.

Google Adsense ödemelerini Discover, American Express, Mastercard, Visa, Visa Electron gibi kartlara yapmaktadır. Bunun dışında yer alan hiçbir banka kartına yapmamaktadır. Adsense ödeme hesabına ödeme bilgilerinizi eklerken bu noktaya dikkat etmenizde fayda vardır. Aksi taktirde ödeme almakta zorluk çekebilirsiniz. Adsense EFT ile ödeme yaparken hesap kartının gerçek olup olmadığını, aktif halde kullanılır olup olmadığını test eder. Bu test için Adsense’ den küçük bir ücret ödeyerek test ödemesi alabilirsiniz. Adsense kartın geçerliliğini ölçmek için bunu yapar ve gerekli ücreti göndererek e-posta ile gerekli bilgilendirmeyi tarafınıza yapar.
 

Yorumlar