ADSENSE BAŞVURU ONAY SÜRECİ NE KADAR SÜRER?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


ADSENSE BAŞVURU ONAY SÜRECİ NE KADAR SÜRER?

Dünya üzerinde önemli bir yer edinmiş ve kullanıcılarına ciddi paralar kazandıran Google Adsense, yeni başvuru yapan kullanıcılarından neler istemektedir, başvurunun onaylanması ne kadar sürmektedir?

Adsense kullanıcılarına sitelerinde reklam verebilmeleri ve Adsense hesabına sahip olmaları için bazı kurallar koymuştur. Bu kuralları tamamıyla yerine getirenler Adsense başvurusunda bulunabilmektedir. Bazı siteler için bu başvuru süreci bir gün sürerken bazı siteler için birkaç haftaya çıkabilmektedir. Siteniz üzerinde yer alan içerikler, görsel boyutları, temalar ve ihlale dayanan içerikler başvuru sürecinizin kısalmasına veya uzamasına anında etki etmektedir. Bundan dolayı Adsense hesabı konusunda oldukça hassas davranmalı, internet siteniz ile ilgili çalışmalarınızı oldukça titiz bir şekilde sürdürmelisiniz.

Adsense onay süreci


Sizlere Adsense onay süreci ile alakalı daha açıklayıcı bilgiler verelim.

  • Adsense başvurunuzu yaptıktan sonra Google Adsense hesabınızda ilk oturumunuzu açarsınız. Bu süreçte hesabınızın üst kısmında Adsense başvurunuzun incelenmekte olduğuna dair size uyarı veren kırmızı bir çubuk görürsünüz. Adsense başvuru incelemesinin yöneticiler tarafından tamamlanması için Adsense ana sayfasında yer alan kodu kopyalayarak web sitenizin bot kısmında yer alan HTML ’sinde ki head adı verilen etiketin hemen alt kısmına yapıştırmanız gerekmektedir. Bu adımın tamamlanması incelenmenin son bulması açısından büyük önem taşır.
  • Adsense sisteminde, kayıt için kullandığınız web site veya URL sayesinde yayında olduğu algılanan bir sayfaya erişim sağladığı süreçte tüm siteniz tamamıyla inceleme altına alınmaktadır. Adsense uzmanlarının bu süreçten sonra incelemeyi tamamlamaları nerdeyse 1- 2 gün sürmektedir. Bazı durumlar için bir iki hafta da sürdüğü söylenilebilir. Başvurunuz tamamlanır tamamlanmaz konuya ilişkin olumlu veya olumsuz yöneticiler tarafından e- postanıza bilgilendirme mesajı alırsınız.
  • Adsense başvurunuz onay aldıktan sonra sol kısımda yer alan kırmızı çubuk kaldırılır. Bu süreçten sonra hesabınız reklam almaya başlamak için hazır olur. Adsense hesabınızı aldıktan sonra Google Adsense üzerinden hesabınıza iriş yaparak kişisel bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Bunlar banka bilgileri, adres bilgileri, iletişim bilgileri ve şifrelerinizdir. Adsense hesabınızda ki profilinizi oluşturduktan sonra Adsense hesabı üzerinden reklam oluşturup sitelerinizde yayınlamaya başlayabilirsiniz.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar