Adsense Banı Nasıl Kaldırılır?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


Adsense Banı Nasıl Kaldırılır?

Adsense ban, Google Adsense Politikaları ihlaline girdiği için kullanıcı hesabınızın kapatılması veya domaininizin kara listeye eklenmesi anlamını taşır. Fakat size bağlı oluşmayan bir sorundan dolayı Adsense banınız varsa banı kaldırmak için bazı yöntemler vardır. Örneğin; yeni aldığınız domain daha önce ki süreçlerde ihlal nedenine bağlı olarak banlanmış ve öyle bırakılmış olabilir.

Google Adsense ban kaldırma noktasında ilk önce emin olmanız gereken bir detay bulunmaktadır. Aldığınız alan adı önceden mi ban yemişti yoksa sizden kaynaklanan ihlallerden dolayı mı hesabınız banlandı? Her şey bu soruya bağlı olarak ilerleyecektir. Bu soruya verebilecek net bir cevabınız bulunuyorsa sıra şimdi Adsense hesabınızın banlı olup olmadığını öğrenmektedir. Adsense hesabınızın banlı olup olmadığını kontrol ederken hesabınızda ban olduğuna dair bir bildirim yer alacaktır. Fakat hesabınızda böyle bir bildirime rastlamadıysanız ancak reklamlarınız görüntülenemiyorsa Google Adsense ban kontrolü sayesinde reklamlarınızın görüntülenememe nedenini öğrenirsiniz.


Google Adsense Ban Kontrolü

Google Adsense ban kontrolü uygulaması Adsense hesabınızın banlı olup olmadığını öğrenmeniz konusunda size yardımcı olabilecek en güvenilir uygulamalardan biridir. Ban kontrolü için gerekli bilgileri girip sorgulama yaptırmanız yeterli olacaktır. Ban kontrolü sonrası alacağınız bilgiler doğrultusunda yaşamış olduğunuz durum hakkında bilgi almanız ve bu doğrultuda ilerlemeniz daha sağlıklı olacaktır. Google Adsense Ban Kontrolü sistemde yer almaktadır. Reklamlarınız görünmediğinde ve hesabınızda ban yediğinize dair bir bildirim gelmediyse her an uygulamaya erişerek sorgulama yaptırabilir ve sorununuzun çözümüne gidebilirsiniz.

Kendi İhlallerinize Bağlı Olarak Hesabınızın Banlanması

Adsense hesabınız sizin yaptığınız ihlallere bağlı olarak ban yediyse ilk önce ihlalleri ortadan kaldırmak ile işe başlayın. Reklam kodlarını doğru olacak şekilde web sitenize yerleştirin. Sonrasında Google AdSense adresinde yer alan formu doldurup yetkililere gönderin. Yetkililerin incelemeleri doğrultusunda haklı çıkarsanız hesabınız tekrar aktif hale getirilecektir. Fakat tarafınıza bağlı olarak Google Adsense politikalarını ciddi derece de ihlal etmişseniz göndermiş olduğunuz forma geri dönüş alamaz aynı zamanda hesabınızda ki ban kaldırılmayarak hesabınız aktif hale getirilmez. Bu bilgiler doğrultusunda ilerleyerek ban kaldırma işlemini yapabilirsiniz.
 

Yorumlar