Adsense Alma Sürecim

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
27 Tem 2018
5
0
21
Hem başlığın ilk konusunu açmış olayım hem de daha birkaç hafta önce olan adsense onayımın sürecini yazayım .Benim için çok meşakkatli olmadı ama benim gibi aynı sorunu yaşayacak olanlara kısa da olsa klavuz olur inşallah .

İlk olarak birçok dedikoduya göre, temalar pro versiyonu olmadıkça adsense onayı alınamaz . ( Ama ben herkesin her zaman erişebileceği bir tema olan colormag’ın demosuyla başvurmuştum .)

Siteniz açılalı en az 60 gün olmadıkça google adsense onayı vermez . ( benim sitem daha 35-40 günlük bile olmamıştı diyebilirim )

İçerikler en az 300 kelimeden oluşmadıkça onay verilmez ( daha önce üç kez denedim , her defasında yetersiz veya özgün olmayan içerik uyarısı alıp reddedildim . Dördüncü başvurumu yapmadan önce , ortalama 100-150 kelimelik makaleler yazarak başvuruya devam ettim )

Hakkımda ve iletişim sayfası sitenizde yer almazsa reddedilirsiniz . ( Adsense başvurmadan önce iki sayfam da yoktu . Onay aldıktan sonra, sadece iletişim sayfam mevcut )

Siteniz belirli bir trafiğe sahip değilse onay alınamaz ( Başvurduğum zamanlarda siteme organik olarak 5 -10 kişi giriyordu )

Birinci başvuruda reddedilirseniz ikinci başvurunuzda kabul edilme ihtimaliniz çok düşük ( dediğim gibi 4 kere başvurdum . Kaç kere başvurmuşsunuz, bir önemi yok ve benden çok daha fazla başvurup onay alanları duydum gördüm)

Şuanlık doğru bilinen yanlış dedikodulardan bunlar aklıma geldi .
4. Başvurumda onay aldığım sayfamda çok az yazı ve içerik vardı ama hepsi özgünlerdi ( anahtar kelimeye oynayıp uzattıkça uzatmadım ) Colormagin demo versiyonu ile aldım ve hala demo versiyonunu kullanıyorum .

Son düzenleme: