ADSENSE 2.SİTE EKLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


ADSENSE 2.SİTE EKLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Google Adsense yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar için en önemli detay olan Adsense hesabını almayı başararak bu hususu atlatmayı başarmışlardır. Bundan sonra farklı bir süreç açığa çıkmaktadır. İlk olarak bir reklam türü ve boyutu belirleyerek reklam kodunu siteye eklemeniz gerekmektedir. Bu aşamalar oldukça basittir. Fakat birden fazla web sitesine sahip olan kullanıcılar Adsense konusunda takılmaktadırlar. Herkes tarafından bilinir ki Google aynı hesap ile sadece bir Adsense kullanmanıza olanak tanır. Bundan dolayı bir kez Adsense hesabı almayı başarmışsanız diğer siteleriniz için tekrar Adsense başvurusunda bulunarak Adsense hesabı almaya çalışmayın. Çünkü tek Adsense hesabı üzerinden birçok siteye reklam verebiliyorsunuz. Peki, bu durumda Google Adsense’ ye ikinci sitelerini eklemek isteyen kullanıcılar ne yapmalıdır?

Adsense yeni site ekleme işlemi

Size ait olan ve şu an yayıncı kimliğiniz üzerinden reklam yayınlamayan sitelerinizin site listenize manuel bir şekilde eklenmesi gerekmektedir. İletişim bilgilerinize eklediğiniz siteler Doğrulanmış ibaresi aldıktan sonra web sitelerin size ait olduğunu tekrar tekrar doğrulatmanız gerekmez. Adsense hesabınıza yeni bir site eklemek için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir:
  • Google Adsense hesabınızda oturum açın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra panelde ki sol kısımda yer alan Ayarlar kısmına tıklayın.
  • Buradan Sitelerim kısmına tıklayın.
  • Ekle seçeneğine basın.
  • Bu alana eklemek istediğiniz sitenin adını uzantısı ile birlikte yazın.
  • Son olarak site ekle kısmına tıklayın. Web siteniz doğrulanmışsa listenize otomatik olarak eklenir.
Adsense üzerine yeni site eklerken URL kısmını doğru bir şekilde girmeniz önemlidir. Diğer türlü eklediğiniz siteye dair işlemlerinizden beklediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Google Adsense için önemli olan konulardan biri de sitenizin size ait olması gerektiğidir. İkinci veya üçüncü olarak ekleme yapacağınız web siteniz Adsense için kullandığınız mail ile aynı olmak zorundadır.

Adsense üzerine 2.siteyi ekleme işlemini tamamlamak ile iş bitmiyor. Kodlarınızın başkasının eline geçmesiyle reklamlarınız bu kişiler tarafından kullanılabilir. Bu durumun önüne geçmek için Adsense izin verilen siteler özelliğini kullanarak kodlarınızı güvenlik altına alabilirsiniz. Google üzerinde her şey otomatik olarak ilerleyeceği için her şey sizden habersiz gelişebilir ve hesabınız bir anda banlanabilir.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar