7haber24 Kıbrıs Haber Sitesi

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

0   0   0
4 Kas 2018
4
0
Konum
Ankara
#1
Yusuf Kısa Dolandırıcılık Faaliyetlerine Ara Vermiyor
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde son zamanlarda ismi sürekli olarak dolandırıcılık faaliyetleri ve sahip olduğu gazete üzerinden atmış olduğu iftiralar ile yan yana gelen Yusuf Kısa hakkında çıkan onca iddiaya rağmen dolandırıcılık faaliyetlerinden vazgeçmiyor. Son olarak İranlı İş insanlarını dolandıran sahtekar Yusuf Kısa, Kios Şirketini de dolandırdı.
Paravan Şirket Gifa İnc Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa Yine Bir Şirketi Ağına Düşürdü
Kıbrıs'ın en önde gelen şirketlerinden biri olan Kios şirketi kredi almak üzere paravan bir finans şirketi olan Gifa İnc'ye başvurdu. Yaptıkları başvuru Dolandırıcı Yusuf Kısa tarafından çok kısa bir süre içerisinde onaylandı. Ancak Yusuf Kısa kredi dosya masrafı ve faiz adı altında şirketten yüklü miktarda para istedi ve şirkette yapılacak işlemlerin devamlılığı açısından Yusuf Kısa'nın bu isteğini kabul ederek şirketleri üzerinden Gifa İnc şirketine istenilen tutarı yatırdılar. Ancak dolandırıldıklarını çok kısa bir süre içerisinde anlayıp Yusuf Kısa adlı dolandırıcı hakkında suç duyurusunda bulundular.

Yusuf Kısa Kimdir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarihinin en büyük dolandırıcılarından biri olarak tanıtılan Yusuf Kısa kurduğu paravan finans şirketi Gifa İnc ile pek çok iş insanını ve şirketi kandıran sahtekar bir dolandırıcıdır. Aynı zamanda kendisine rakip olarak gördüğü ya da kendisi ile davalı pek çok iş adamını sahip olduğu Yenibakış gazetesi üzerinden sert ve acımasız bir şekilde hakkında asparagas haberler yayınlayarak iftira atan Yusuf Kısa aynı zamanda iftiracı kişiliğiyle de tanınmaktadır.

7haber24 haberin devamı : Gifa inc sahibi Yusuf Kısa İranlı İş Adamlarını Dolandırdı