4 adimda blogger seo ayarlari 2019

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol


0   0   0
5 Eyl 2019
3
0
Konum
İstanbul
#1


Harika bir domain ile blog sitenizi açtınız. Muazzam da bir tema satın aldınız,düzenlediniz veya sıfırdan tema oluşturdunuz. Blog sitenize tamda istediğiniz gibi bir logo yaptınız. Nasıl her şey harika değil mi ?

Aslında değil. Sadece görüntü olarak her şey sizin istediğiniz gibi güzel. Lakin Google sizin sitenizin logosuna, temasına vs bakmaz arkadaşlar. Arama motorlarında diğer sitelerden önde olmak, trafiğinizi arttırmak istiyor iseniz seo çalışması yapmak zorundasınızdır. Aynı zamanda seo uyumlu yayınlarda yazmak siteniz için +1 puan demektir.

1. Açıklama Meta etiketi oluşturun!

Burada oluşturacağınız etiketler google sitenizi bu etiketlere göre tanımlayacak ve kategorilere ayırır. Oluşturacağınız etiketler 150 karakteri geçmemesine dikkat edin.

Bu ayarları yapmak için Ayarlar > Arama tercihleri kısmına gelerek aşağıda resimdeki gibi yapınız.2. 404 hata sayfası oluşturun !

Hatalı linkleriniz ve bozuk sayfalarını karşısında ziyaretçilerinizi kaybetmemek adına 404 hata sayfanızı oluşturmanız gerekmektedir.

404 hata sayfası oluşturmak için Ayarlar > Arama tercihleri adımlarını takip edin ve resimleri uygulayın.3. Blog sitenize özel Robot.tx ayarlarınızı yapın !

Yayınlarınızı google arama motorlarına dahil etmek istiyor iseniz bu ayarı yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle blog siteniz için en önemli ayarlardan biridir diyebiliriz.

Robot.tx ayarlarınız yapmak için Ayarlar > Arama tercihleri adımlarını izleyiniz !

HTML:
User-agent: *
Disallow: /search
Allow: /
Sitemap:https://siteadresiniz.blogspot.com/atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500


4. Özel Robot.txt başlık etiketlerinizi düzenleyin !
Eğer yayınlarınızın arama motorlarında gözükmesini ve yayınlarınızdan verim almak istiyor iseniz özel olarak yapmanız gereken robot.txt başlık etiket ayarlarını düzenlemeniz gerekmektedir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için Ayarlar > Arama tercihleri adımlarını izleyip resimdeki gibi güncelleyiniz.


Evet arkadaşlar 4 adımda blogger seo ayarlarınzı gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. Seo uyumlu içerikleriniz ile arama motorlarında yerinizi alabilirsiniz.

Sitemden okuyup da yorumlarsanız desteklemiş olursunuz arkadaslar!​