Blog

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

ADSENSE BAN SEBEPLERİ
  • 376
  • 0
ADSENSE BAN SEBEPLERİ
Google Adsense dünya üzerinde internetten para kazanma yolları alternatifleri arasında yer alan ve neredeyse tüm web site sahiplerinin kullandığı en iyi hizmet ağıdır. Google Adsense, kendi çapında bir takım politikalar hazırlamış ve Adsense hesabı almak isteyen kişilerin bu politikalara uyarak sitelerini hazırlayıp başvuru yapmaları istenmektedir. Aksi taktirde Adsense hesabı edinemezsiniz. Hesabınız Adsense politikalarına uygun olup Adsense hesabı edindikten bir süre sonra da hesabınız ban yiyebilmektedir. Web siteniz Adsense alt yapısına uygunken neden ban yemektesiniz?
Ban yeme sebepleri nelerdir?
Ban yeme sebepleri
Google Adsense ban yeme sebepleri birden fazladır. Hesabınızın ban yemesinin sebebi çoğunlukla kullanıcı kaynaklıdır. Fakat kullanıcı dışı gerçekleşen hususlar da söz konusudur. Genel olarak Google ban yeme sebeplerini ele alırsak:
  • Kendi site reklamınıza tıklamak,
  • Sitede ki konu ile alakasız anahtar kelimelere yer...
ADSENSE İLE PARA KAZANMA TÜYOLARI
  • 301
  • 0
ADSENSE İLE PARA KAZANMA TÜYOLARI .

Google Adsense, reklam verenler ile reklam almak isteyen site sahiplerini bir arada buluşturan bir platformdur. Google tarafından geliştirilmiştir. Günümüzde ki en gelişmiş internet reklam servisi ağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu reklam ağı website sahiplerine, youtube video sahiplerine ve blog sayfası olan kişilere yayınladıkları reklam karşılığında para ödemektedirler. Bloggerler ise günümüzde çoğunlukla reklam vererek para kazanma yöntemini tercih etmektedirler. Adsense ile para kazanmak oldukça kolay bir iştir. Adsense’ ye başvuru yapmak da ücretsizdir.
Adsense’ den nasıl para kazanılır?
Akıllı ve avantajlı bir sistem olan Adsense üzerinden para kazanma yöntemi oldukça kolaydır. Sağladığı avantaj ise bloğunuzu ziyaret eden kişilere alakalı reklamlar göstererek hem onların ilgisini çekmeyi sağlamak hem de sizin para kazanmanıza yardımcı olmaktır. Bu sayede reklam verenler doğru kişiye ulaştıkları gibi her tıklama da sizin para kazanma...
MAKSİMUM TRAFİK ÇEKMEK İÇİN MAKALE KALİTESİ NASIL OLMALI ?
  • 323
  • 0
MAKSİMUM TRAFİK ÇEKMEK İÇİN MAKALE KALİTESİ NASIL OLMALI ?

İnternet sitelerinin genel amacı okuyuculara hem doğru bilgiler vermek hem de bu sırada sıkılmalarına engel olmaktır. Bu açıdan bakıldığında internet sitelerine, blog sayfalarına yazılan makalelerin nasıl yazıldığı, ne uzunlukta yazıldığı ve kalitesi oldukça önemlidir. Tüm site sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan biri trafik yoğunluğu artışının nasıl sağlanacağı yönündedir. Google internet sitesi sahiplerine sağlamış olduğu organik trafik sayesinde siteyi ziyaret edenlerin sayısını kısa sürede üst seviyelere çıkarabilmektedir. Bundan dolayı makaleleri hazırlarken hep google dostu içerikler hazırlamak en doğrusudur. Peki, google dostu içerikler nasıl hazırlanır?

Google Dostu İçerikler Hazırlama :
Google sıralamasının üst seviyelerinde yer almak için odak noktası olan anahtar kelime üzerine hazırlanan ortalama makale uzunluğu 2000+ üzerindedir. Ortalama 2000- 2500 kelime uzunluğunda olan makaleler Google...