Blog

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

SİTE İNDEX ALMAMA SORUNU
 • 165
 • 0
SİTE İNDEX ALMAMA SORUNU

Dünya üzerinde en çok kullanılan ve en geniş arama kapasitesine sahip olan Google, kendi çerçevesinde belirlediği politikalara uygun veri tabanına sahip web sitelerini indexleyerek bunları kullanıcılarına sunar. Google yaptığı bu işlemler sırasında her web siteyi ayrı ayrı sıralar, hangi sitenin hangi içeriklerin datasında yer aldığını belirtir. Tüm bu işlemlerin kısa ve en kolay yolu Google index sorgulamasıdır.

Google’ ın bünyesinde tam 30 trilyon web sitesi yer alırken internet dünyasında ise yaklaşık 1 milyar web sitesi bulunmaktadır. İnternet dünyasında ki yer alan bu kadar web sitenin Google bünyesinde yer almamasının temel sebebi ise Google’ ın seçici davranmasından kaynaklanmaktadır. Yani Google’ ın kendi kalitesi ve öne sürdüğü politikalar çerçevesinde yer alan aynı zamanda kendi veri tabanını kullanan web sitelerini indexler.

Google, kendi bünyesine girmek için talepte bulunan web sitelerini öncelikle kendi kurallarına göre tarar. Bu...
GOOGLE SAYFA BULUNAMADI HATASI
 • 176
 • 0
GOOGLE SAYFA BULUNAMADI HATASI

Google arama motorunda girmek istediğiniz web sayfasını Google yüklemiyor ve karşınıza ‘ Bu web sayfası kullanılamıyor’ iletisi çıkıyorsa sitenin kullanılmadığını veya yükleyemediğini ifade etmektedir. Web sayfası ile alakalı bu sorunu ortadan kaldırmak için aşağıda yer alan adımlar üzerinden ilerleyebilirsiniz.

Sayfa bulunamadı hatasının çözüm yolları

 • Web adresini veya linkini kontrol edin:
Google pencerenizde ‘ ERR_NAME_NOT_RESOLVED’ bildirisi yer alıyorsa şunları yapabilirsiniz:

 • Ziyaret etmek istediğiniz web adresinin doğru olup olmadığını kontrol etmek için adres çubuğunda yer alan web sayfasının linkini kontrol edin.
 • Kontrol ettiğiniz web sayfasının linki doğruysa aynı ağa başka bir bilgisayar üzerinden girmeyi deneyin.
 • Başka bir bilgisayar üzerinden girmeye çalıştığınızda da aynı bildiriler geliyorsa internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Eğer tüm kontrollerinizde bir problem...
GOOGLE İNDEX SAYFASI 404 HATASI NEDİR?
 • 127
 • 0
GOOGLE İNDEX SAYFASI 404 HATASI NEDİR?

404 hatası, ziyaretçilerin web sitelerini ziyaret etmesi sırasında karşılaştıkları bir problemdir. Sunucu bağlantısı sağlanamadığı, tarayıcı tarafından sayfa yüklenemediği sırada bu uyarı karşınıza çıkar. Sunucu bulunamadı sorunu ile 404 hatasının nedenleri genel olarak aynı sanılmaktadır. Fakat aralarında farklılıklar bulunmaktadır. Site sahipleri sık sık web sitelerinde 404 hatasının var olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir. Birden çok sebepten kaynaklı oluşabilecek 404 hataları nedeniyle Google tarayıcısı tarafından web sayfası açılamamaktadır. 404 hatasını kullanıcının aradığı sayfayı tarayıcı tarafından görüntüleyememesi olarak tanımlayabiliriz. Peki, 404 hatası nedenleri nelerdir? Genel olarak inceleyelim.

404 hatası nedenleri

 • Web sitesinin URL’sinin değişmesi: Site sahipleri web sitelerini düzenlerken uygun olmayan web sitelerinin URL’lerini değiştirmek durumunda kalırlar. Fakat URL değiştirmek ile...
GOOGLE ANALYTİCS UYARILARI NEDEN ÖNEMLİ?
 • 131
 • 0
GOOGLE ANALYTİCS UYARILARI NEDEN ÖNEMLİ

Google analytics özel uyarıları, web sitenizde anormal bir durum yaşandığında tarafınıza otomatik olarak uyarı sağlayan bir sistemdir. Google analytics uyarıları kurmak çok basit bir işlemdir ve sizin açınızdan çok avantajlıdır. Özel uyarı oluşturmak için analytics paneli üzerinden ilerleyebilirsiniz. Özel uyarı sistemi size özel olarak raporlanmaktadır. Durumun gizliliği mevcuttur.

Google analytics özel uyarı oluşturma

Web siteniz ile alakalı sizin dışınızda gelişen bir problem olduğunda tarafınıza özel uyarı raporu gelmesi için özel uyarı oluşturabilirsiniz. Özel uyarı oluşturmak için şu adımlar üzerinden ilerleyin:

 • Google analytics üzerinde oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra görünüm’ e tıklayın.
 • Bu kısımdan raporlar’ ı açın.
 • Raporlar kısmından sırasıyla ÖZELLEŞTİRME> Özel uyarılar’ a tıklayın.
 • Özel uyarılar’ ı yönet seçeneğine basın.
 • Buradan da +Yeni uyarı seçeneğine tıklayın.
 • Uyarı adı: Uyarı...
E-DOCS NEDİR, NASIL KULLANILIR?
 • 138
 • 0
E-DOCS NEDİR, NASIL KULLANILIR?

E-docs işlenilen veya üretilen atığa ne olduğu ile alakalı hizmet veren çevrimiçi bir sistem olarak hizmete sunulmuştur. Tamamen İrlandalı bir şirket olup Dublin’ de faaliyetlerini sürdürmektedir. Şimdi ki süreçte İngiltere ve İrlanda’ da bulunan müşterilerine doküman görüntüleme ve elektronik alanlar ile alakalı hizmet çözümleri sunmaktadır. Hizmet kalitesi ve güvenirlilik açısından oldukça üst seviyede yer almaktadır. Hem belge görüntüleme de elektronik alanda hizmetleri bulunmaktadır. E-docs kendi bünyesinde en iyi insanları, en iyi teknolojiyi ve süreçlerini kullanmaktadır. Kâğıt, film içeriğine sahip belgeleri dönüştürmekte, geri alınmasını sağlamakta ve güvenli bir şekilde saklanması için kendine özel çeşitli çözümler tasarlamaktadır.

Edocs çalışanları 7 gün 24 saat aktif olarak çalışmaktadır. Üretim ve veri merkezinde yer alan çalışanlar merak ettiğiniz soruları cevaplamak ve kaygılarınız ile ilgilenme noktasında profesyonel bir...
ADSENSE HESAP YÜKSELTME TALEBİ NASIL YAPILIR?
 • 170
 • 0
ADSENSE HESAP YÜKSELTME TALEBİ NASIL YAPILIR?

Google Adsense, youtube kullanıcılarının, web site ve işletme sahibi olan kişilerin internet üzerinden Adsense’ nin sunduğu reklamlar sayesinde yüklü miktarda paralar kazanmasını sağlamaktadır. Adsense’ nin kendi bünyesine özel politikaları bulunmaktadır. Bu politikalar doğrultusunda hesabınız onay alır veya almaz.

Adsense barındırılan hesap nedir?

Youtube kanalı veya bir blogger bloğu ile alınmış Adsense hesaplarına Adsense barındırılan hesap denir. Google bu duruma Barındırma iş ortağı adını vermektedir. Barındırılan hesapların Adsense hesaplarına giriş yaptığınızda sağ üst kısımda kırmızı renk ile belirtilmiş barındırılan hesap yazısı yer almaktadır. Barındırılan hesapların reklamları sadece kendi alanlarında yayınlanabilmektedir. Örneğin; youtube hesabı ile aldığınız Adsense reklamını size ait bir web sitesinde yayınlayamazsınız.

Adsense kullanıcılarının youtube ve blogger sistemini istismar etmeleri sonucu barındırılan...
ADSENSE 2.SİTE EKLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?
 • 202
 • 0
ADSENSE 2.SİTE EKLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Google Adsense yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar için en önemli detay olan Adsense hesabını almayı başararak bu hususu atlatmayı başarmışlardır. Bundan sonra farklı bir süreç açığa çıkmaktadır. İlk olarak bir reklam türü ve boyutu belirleyerek reklam kodunu siteye eklemeniz gerekmektedir. Bu aşamalar oldukça basittir. Fakat birden fazla web sitesine sahip olan kullanıcılar Adsense konusunda takılmaktadırlar. Herkes tarafından bilinir ki Google aynı hesap ile sadece bir Adsense kullanmanıza olanak tanır. Bundan dolayı bir kez Adsense hesabı almayı başarmışsanız diğer siteleriniz için tekrar Adsense başvurusunda bulunarak Adsense hesabı almaya çalışmayın. Çünkü tek Adsense hesabı üzerinden birçok siteye reklam verebiliyorsunuz. Peki, bu durumda Google Adsense’ ye ikinci sitelerini eklemek isteyen kullanıcılar ne yapmalıdır?

Adsense yeni site ekleme işlemi

Size ait olan ve şu an yayıncı kimliğiniz üzerinden reklam yayınlamayan...
ADSENSE BAŞVURU ONAY SÜRECİ NE KADAR SÜRER?
 • 293
 • 0
ADSENSE BAŞVURU ONAY SÜRECİ NE KADAR SÜRER?

Dünya üzerinde önemli bir yer edinmiş ve kullanıcılarına ciddi paralar kazandıran Google Adsense, yeni başvuru yapan kullanıcılarından neler istemektedir, başvurunun onaylanması ne kadar sürmektedir?

Adsense kullanıcılarına sitelerinde reklam verebilmeleri ve Adsense hesabına sahip olmaları için bazı kurallar koymuştur. Bu kuralları tamamıyla yerine getirenler Adsense başvurusunda bulunabilmektedir. Bazı siteler için bu başvuru süreci bir gün sürerken bazı siteler için birkaç haftaya çıkabilmektedir. Siteniz üzerinde yer alan içerikler, görsel boyutları, temalar ve ihlale dayanan içerikler başvuru sürecinizin kısalmasına veya uzamasına anında etki etmektedir. Bundan dolayı Adsense hesabı konusunda oldukça hassas davranmalı, internet siteniz ile ilgili çalışmalarınızı oldukça titiz bir şekilde sürdürmelisiniz.

Adsense onay süreci

Sizlere Adsense onay süreci ile alakalı daha açıklayıcı bilgiler verelim.

 • Adsense...
YOUTUBE VİDEO YÜKLEME NASIL YAPILIR?
 • 123
 • 0
YOUTUBE VİDEO YÜKLEME NASIL YAPILIR?

Dünya üzerinde herkesin ortak bir ağı haline dönüşmüş Youtube, içeriğinde milyonlarca video barındırmaktadır. Her geçen gün yenilenen özellikleri ve para kazandırma alternatifi sayesinde bünyesine birçok yeni kullanıcı katılmakta ve birçok yeni video eklenmektedir. Siyaset, müzik, komik videolar, bilgi verici videolar, haberler ve bunlar gibi daha birçok konu başlığı içeren videolar youtube ’da yer almaktadır. Youtube kullanıcılarının kendilerine ait sayfalarında ekledikleri yüzlerce, binlerce video içerikleri görebilmeniz mümkündür. Artık günümüzde internet kullanıcısı olan herkes video paylaşarak para kazanabilme imkânına sahiptir. Siz de bir internet kullanıcısı olarak kendinize bir youtube sayfası açmak ve bu sayfada videolarınızı paylaşmak istemez misiniz? Denemek isteyenler veya deneyipte başarılı olamamış kişiler için birlikte youtube sayfasına nasıl video yüklenir inceleyim.

Youtube video yükleme aşamaları

Google...
YOUTUBE ÜCRETLİ ÜYELİK NEDİR?
 • 125
 • 0
YOUTUBE ÜCRETLİ ÜYELİK NEDİR?

Dünya üzerinde uzun yıllardır popülerliğini kaybetmeyen ve Dünyanın en büyük video paylaşım platformu konumunda yer alan Youtube, yeni gelişmeler ile para kazanma imkânını daha zor hale getiriyor. Uzun zamandır gündemde olan fakat youtube kullanıcılarının büyük tepki verdiği ücretli üyelik sistemi bir süre sonra netlik kazanarak youtube tarafından onaylandı. Aktif hale getirilecek ücretli üyelik sistemini youtube, kullanıcılarına attığı mail ile bilgilendirdi. Bu yılın şirket açısından çok heyecan verici olduğunu belirten youtube, kullanıcılarına attığı mailde yeni üyelik sistemi sayesinde kullanıcıların reklamsız bir şekilde video izleyebileceğini belirtmiştir. Bu yeni üyelik türünün kendileri için yeni bir para kazanma alternatifi olduğunu belirtmektedir. Aynı zamanda bu yeni sistem ile birlikte köklü bir değişikliğe gidilerek kullanım şartları üzerinde de yeni güncellemeler yapılacağını belirtmiştir.

Ücretli üyelik sistemi ve...
YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?
 • 107
 • 0
YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?

Dünya üzerinde en çok bilinen ve bir video yükleme platformu olan youtube, günümüzde çok büyük bir kullanıcı ağına sahiptir. İlk olarak iki genç delikanlı tarafından kurulmuş sonrasında ise Google tarafından satın alınarak geliştirilmiştir. Günümüzde birçok kişi youtube kanalı açmaya ve Youtuber olmaya çalışıyor. Bunun en büyük nedeni ise para kazancının olmasıdır. Para kazanmanın yanı sıra bazı kişiler kişisel becerilerini, yeteneklerini insanlar ile paylaşmak ve onlara yararlı olabilecek videolar yayınlamak için youtube kanalı açmaktadırlar. Youtube kanalı açmak çok basit bir işlemdir. Fakat Youtube kanalını idare etmek biraz zordur. Çünkü youtube sık sık ve tutarlı şekilde video yüklemenizi bekler. Youtube kanalınıza abone olan kişiler ile aranızı sıcak tutmanız gerekir ki hem youtube sayfanızın takipçisi artsın hem de aktif kullanıcılar her yüklediğiniz videoyu izleyerek para kazanmanızı sağlasın. Peki, Youtube kanalı açmak için hangi...
YOUTUBE İLE PARA NASIL KAZANILIR?
 • 129
 • 0
YOUTUBE İLE PARA NASIL KAZANILIR?
İnternet ortamının giderek gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte para kazanma alternatifleri de çoğalmaktadır. Bu alternatiflerden biri de youtube ile para kazanmadır. Her geçen gün değişen standartlar çerçevesinde telif haklarını da koruma altına olan Google birçok kişinin ekmek teknesi konumundadır. Ciddi gelirler elde eden youtube kullanıcıları bulunmaktadır. Fakat bu noktaya gelebilmek için önce çok çalışmak, zaman ve kararlılık olması gerekmektedir. Peki, youtube nasıl para kazandırır?
Youtube ile para kazanma
Youtube üzerinden para kazanma imkânına sahipsiniz. Fakat kısa sürede çok para kazanmanız mümkün değil. Çok para kazanmanız için sıkı bir çalışma yürütmeniz gereklidir. Bunun yanı sıra youtube ile tüm para kazanma yollarını denerseniz para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki, para kazanmak için neler yapmak gereklidir?
 • G-mail hesabı alıp youtube’ a kayıt olun: Youtube üzerinden para kazanabilmeniz için ilk önce...
YOUTUBE ABONE SAYISI NASIL ARTIRILIR?
 • 154
 • 0
YOUTUBE ABONE SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Bir video paylaşım sitesi olan Youtube, uzun yıllardır popülerliğini koruyan ve para kazandıran nadir sitelerden biridir. Youtube aldığı reklam gelirlerini video sahipleri ile paylaşarak popülaritesini korumaktadır. Youtube üzerinden düzenli olarak ve yüksek miktarda gelir elde etmek istiyorsanız ilk hedefiniz abone sayınızın çok yüksek olmasıdır. Abone sayısı nasıl artırılır, abone sayısı artırma yolları nelerdir genel olarak inceleyelim.

Youtube abone sayısı artırma yolları
 • Sık ve tutarlı bir şekilde video paylaşın: Kanalınıza abone olan kişilerin sizi sürekli takip etmesini ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyorsanız sık sık video paylaşmanız lazımdır. Video paylaşımlarınız ne çok sık ne de çok uzun bir aralıkta olmalıdır. Bunun için hangi sıklıkta video paylaşımı yapacağınız konusunda kendinize göre bir plan hazırlamanız en doğrusudur. Bu sayede sayfanıza abone olan kişiler videolarınızı izleme konusunda bir...
SİTEYE GÜNDE KAÇ MAKALE GİRİLMELİ?
 • 118
 • 0
SİTEYE GÜNDE KAÇ MAKALE GİRİLMELİ?

Yeni bir web sitesi veya blog sayfası açtınız fakat günde kaç adet makale gireceğiniz hakkında bir fikriniz yok. Bu konu ile alakalı sizlere fikir amaçlı şunları söyleyebiliriz.

Öncelikle şunu bilmeniz gereklidir ki açtığınız siteye, sitenin konusuna ve tarzına göre günlük girmeniz gereken makale sayısı değişkenlik göstermektedir. Bunu şu şekilde ifade edebiliriz: açtığınız site güncel gelişmeler hakkında duyuru yapan, haber yayınlayan, güncel gelişmeler hakkında yorum yapan bir siteyse, kişisel bilgilerinizi paylaştığınız bir blog içeriyorsa günde en az 1-2 adet düzenli makale girişi yapmanız gereklidir.

Fakat sabit bir konu içeren veya hizmet veren bir site açtıysanız bu alan ile ilgili bilgiler sınırlı olacağından ve her makale yazdığınızda aynı makale de aynı anahtar kelimelere bazen de aynı cümlelere yer vereceğinizden spama düşebilirsiniz. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için sabit bir konu içeren veya hizmet veren siteniz ile...
NE TÜR İÇERİKLER DAHA FAZLA TALEP GÖRÜR?
 • 142
 • 0
İnternet sitenizin veya bloğunuzun daha fazla trafik alması, daha çok okuyucuya hitap etmesi için es geçmemeniz gereken çok önemli bir nokta olan hazırladığınız içerikler ve içeriklere uygun attığınız başlıklardır. Kişi üzerinde merak uyandırabilecek, ilgi çeken başlıklar ve içerikler web sitenizi ziyaret eden kişileri cezbederek içeriğinizi okuma noktasında teşvik edici olacaktır. Böylelikle hem takipçi sayınız zamanla artış gösterecek hem de hazırladığınız içeriklerin tamamı okunur hale gelecektir. Blog sayfanız için hem hazırladığınız içerikler hem de içeriklerinize uygun attığınız başlıklar çok önemlidir. İki noktayı da detaylı bir şekilde ele alacak olursak genel olarak şunları söyleyebiliriz.

İlgi çekici başlıklar ve içerikler

Bloğunuz ile alakalı başlık oluştururken insanların ilgisini çekebilecek üç farklı başlık alternatifi bulunmaktadır. Bunlar:

 • Fayda odaklı başlık
 • Merak uyandırıcı başlık
 • Anında harekete geçiren başlık
Yukarıda yer alan başlık...
GOOGLE ÖZGÜN İÇERİĞİ NASIL DEĞERLENDİRİYOR?
 • 158
 • 0
GOOGLE ÖZGÜN İÇERİĞİ NASIL DEĞERLENDİRİYOR?

Özgün içerik, kişinin konuya ilişkin tamamıyla kendine ait cümleleri bir araya getirerek hazırladığı içeriklerdir. İnsanlar arasında farklı tanımlarda yer bulsa da en doğru olanı kişinin kendine ait cümleleri kullanarak bir yazı dizimi hazırlamasıdır. Bazı internet sayfalarında görülüyor ki aynı içeriklere yer verilmiş. Bu ne Google’ ın ne de web sitesi sahiplerinin istediği bir durumdur. Bundan dolayı da günümüzde makale hazırlanırken dikkat edilen ve en çok önem verilen detay özgün yani benzersiz bir içeriğin hazırlanmasıdır.

Google bu konuya çok önem vermektedir. Bazı kişiler hazır, özgün hatta telif hakkı bulunan içerikleri kopyala- yapıştır yapıp veya aralarından birkaç cümleyi değiştirerek web sitelerinde yayınlanmasını sağlamaktadırlar. Bu sayede hem web sitelerini içeriksiz bırakmamaya hem de Adsense üzerinden para kazanmayı hedeflemektedirler. Fakat Google bu durumun önüne geçmek için kendi alanında geliştirilmiş birçok...
ADSENSE REKLAMLARI HİÇ TIKLANMIYOR?
 • 164
 • 0
ADSENSE REKLAMLARI HİÇ TIKLANMIYOR?

Web site kullanıcıları için kuşkusuz en büyük gelir kaynağı Google Adsense reklamlarıdır. Site sahipleri Adsense’ den 10 lira kazandıkları gibi 10 bin tl de kazanabilmektedirler. Bu durumun temel nedeni sitede yer alan içerikler, sitenin kalitesi, Seo uzmanlarının site hakkında uyguladıkları arama motoru optimizasyonu ve reklam yönetiminin etkisi oldukça fazladır. Google Adsense hesabı almaya hak kazanmış kullanıcıların en çok şikayet ettiği durum Adsense reklamlarının hiç tıklanmıyor olmasıdır. Peki, iyi bir web site alt yapısına sahip olan Adsense reklamları neden tıklanmıyor, tıklama almak için neler yapılabilir?

Adsense reklamlarınızın tıklanmamasında ki en büyük hatalardan biri reklam yerleşiminin yanlış yapılmasından kaynaklanmaktadır. Çok sayıda ve kaliteli içerik girişinin yanı sıra reklam yerleşim düzenine de çok dikkat edilmelidir. Kenara köşeye sıkıştırdığınız reklamlar ziyaretçiler tarafından fark edilmemekte veya gereksiz...
ADSENSE ONAYI NASIL ALINIR?
 • 141
 • 0
ADSENSE ONAYI NASIL ALINIR?

İnternet sitesi üzerinden para kazanmak için Google Adsense ağı çok iyi bir alternatiftir. Tüm dünyada neredeyse bütün Seocular ve web site sahipleri Google Adsense ile çalışmaktadır. Zamanında ödeme yapan bir sistem olarak kullanıcılarını mağdur etmez. Bu özelliğinden dolayı müşteri memnuniyeti çok fazladır. Google Adsense ağının kullanıcılarına sağladığı en büyük avantajlardan biri de Adsense politikaları doğrultusunda hareket edildiğinde ve doğru çalışmalar yapıldığında çok büyük miktarda paralar kazanılabilecek olmasıdır. Peki, Adsense’ ye nasıl başvuru yapılır, onay nasıl alınır?

Adsense onayı alma

Google Adsense yöneticileri, koymuş oldukları kurallara uyan, şartların hepsini yerine getiren tüm internet sitesi kullanıcılarının Adsense hesaplarını onaylamaktadırlar. Bu konuda size düşen bloğunuzu veya internet sitenizi Adsense kurallarına uygun hale getirmek olacaktır. Adsense almak için yöneticilerin dikkat ettiği kuralları şu...
ADSENSE HESABI BAN SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?
 • 139
 • 0
ADSENSE HESABI BAN SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Dünya üzerinde oldukça yaygın bir ağa sahip olan ve reklam şirketlerinin tercihi haline gelmiş Google Adsense, kişilere avantajlar sağladığı gibi dezavantajlar da sağlamaktadır. Bu kadar kaliteli bir yapının ne gibi can sıkıcı politikaları olabilir diye düşünenlere şunları söyleyebiliriz. Google Adsense bünyesine girip Adsense reklamı yayınlayan web siteleri, Adsense’ nin belirtmiş olduğu politikalar ve kuralların dışında yer alan, kural ihlali olabilecek durumlar yer aldığında web sitesi banlanır. Bu durumda Adsense reklamı yayınlanmaz ve gelir artışı durur. Para kazanılamaz. Bu durum ile kimse karşı karşıya gelmek istemez. Peki, ban nasıl kaldırılır?

Adsense banı kaldırma işlemi

Adsense banı kaldırma işlemi yenilen ban sebebine göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; yemiş olduğunuz ban çok ciddi ve önemli bir ihlalden kaynaklıysa bu banı kaldırmak oldukça zordur. Bunun yanı sıra düzeltilebilir bir sebebe bağlı ban...
ADSENSE GEÇERSİZ TRAFİK İTİRAZ FORMU NASIL DOLDURULUR?
 • 358
 • 0
ADSENSE GEÇERSİZ TRAFİK İTİRAZ FORMU NASIL DOLDURULUR?
Adsense geçersiz trafik, reklam veren kişinin maliyetlerini veya yayınlayan kişinin kazançlarını yapay olarak yükseltecek tüm tıklama ve gösterimlere denir. Bilerek yapılan sahte trafiğin yanı sıra yanlış tıklamalar da geçersiz trafik içerisinde yer almaktadır. Geçersiz trafiğin içeriğinde yer alan konular şu şekildedir:
 • Reklam alan kişilerin kendi reklamlarını tıklaması, gösteriminin sağlanması,
 • Bir ve birden fazla kullanıcı tarafından oluşturularak yenilenen reklam tıklamaları, gösterimleri,
 • Reklam alan kişilerin reklamlarının tıklanması konusunda teşvik edici olması,
 • Otomatik tıklama araçları, robotlar, tıklama konusunda yardımcı aldatıcı yazılımlar
Gerçek kullanıcı ilgisi dışında kalan, yapay olarak yapılan tıklama ve gösterimler Google Adsense politikalarının dışında yer aldığından dolayı Adsense hesabınız devre dışı bırakılabilir veya bir süre için askıya alınır.

Geçersiz trafiği...