Blog

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

Wordpress Eklenti Nedir? Ne İşe Yarar?

 • 133
 • 0
Wordpress Eklenti Nedir? Ne İşe Yarar?

Wordpress temelde yer alırken Wordpress eklentileri Wordpress’ in içinde bulunan parçaların tamamıdır. Wordpress sitenizde istediğiniz her türlü işlevselliği yerine getirebilecek yama parçalar olarak düşünebilirsiniz Wordpress eklentilerini. Wordpress eklentilerini web sitenize yüklerken ve bu eklentilerini yönetirken teknik bilgi ya da herhangi bir kodlama ihtiyacı duymazsınız. Wordpress eklentilerini web siteniz üzerinde istediğiniz işlevselleri yerine getirebilmek için bir tıklama ile kurup tıklama ile yönetebilmektesiniz. Wordpress eklentileri de Wordpress sistemi gibi hazır kodlanmış ek sistemlerdir. Hazır kodlanmış sistemi sayesinde kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlayan Wordpress eklentileri ne gibi işlevlerde kullanılmaktadır buna göz atalım.

Wordpress Eklentileri Ne İşe Yarar?

Wordpress eklentileri web sitenizin daha özel ve güzel olmasını sağlamaktadır. Wordpress eklentileri sayesinde web sitenizi sürekli olarak güncel...
Adsense Program Politikaları Nelerdir?
 • 165
 • 0
Adsense Program Politikaları Nelerdir?

Google Adsense, kendine özel program politikaları hazırlamıştır. Adsense’ ye üye olan herkes bu program politikalarına uyarak işlemlerini gerçekleştirmek zorundadır. Aksi bir durum olursa hesabı askıya alınabilir veya tamamen kapatılabilir. Hesabı devre dışı bırakılan tüm kullanıcılar tekrar Adsense bünyesine alınamamaktadır. Adsense politikaları gerektiği bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliklerden haberdar olmak için sık sık Adsense politikalarının yer aldığı sayfaya göz atmanızda fayda var. Değişiklikleri takip etmek ve uymak kullanıcının sorumluluğundadır. Kurallara aykırı istisnai durumlar için de Google tarafından izin çıkmaktadır. Peki, Adsense politikaları nelerdir, hangi kurallar yer almaktadır? İnceleyelim.

Adsense Politikaları

 • Geçerliliği olmayan tıklama ve gösterimler:
Adsense kullanıcıları web sitelerinde veya youtube yayınlarında vermiş oldukları reklamlara kendileri tıklayamazlar...

Türkiye’de PayPal Kullanmak Mümkün!

 • 578
 • 0
Türkiye’de PayPal Kullanmak Mümkün!

Bir ödeme yöntemi olan PayPal, geçen senelerde Türkiye’ de bulunan faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Böyle bir durumun bir anda açığa çıkması üzerine Türkiye’ deki PayPal kullanıcıları ve PayPal hesabında para olan binlerce kullanıcı gerçekleştirdikleri alışverişi bundan sonraki süreçte nasıl yapacakları konusunda kendilerini boşlukta buldular. Birçok kullanıcı uzun bir dönem rutin olarak PayPal hesabı üzerinden gerçekleştirdikleri alışverişi yapamadılar. PayPal’ ın faaliyetleri durdurması üzerine PayPal’ a benzeyen birkaç uygulama açığa çıktı fakat yurt dışı alışverişlerinde hala bazı sorunlar açığa çıkmakta ve problem oluşturmaktadır.

Türkiye’ de PayPal Nasıl Kullanılır?


Türkiye’ den PayPal kullanmak yapılacak birkaç hile ile mümkün hale gelmiştir. Hesabınızı hileli olarak Türkiye üzerinden kullanırken de hesabınızdan para çekememe, alışveriş yapamama, üyeliğiniz askıya alınması gibi problemlerde açığa çıkmıyor...
Tehlikeli Sitelerden Tehlike Nasıl Kaldırılır?
 • 150
 • 0
Tehlikeli Sitelerden Tehlike Nasıl Kaldırılır?

Tehlikeli site uyarısı birçok Wordpress kullanıcısı veya website sahibinin başına sık sık gelen bir durumdur. Başına ilk defa gelen kişiler ilk önce bir tedirginlik yaşamaktadırlar ve endişeye kapılırlar. Tehlikeli ve güvenli olmayan, virüs bulaşma imkanı olan sitelere giriş yaparken karşınıza şu şekilde bir uyarı çıkmaktadır. ‘ www.sitesi.com kötü amaçlı yazılım içermektedir. Siteyi ziyaret ederseniz bilgisayarınıza virüs bulaşabilir’ şeklindedir. Bu uyarı ile karşı karşıya geldiğinizde bilgisayarınız kötü yazılımların dosyalarından virüs kapabilir. Kötü amaçlı yazılımları algılama, kimlik avı özelliğiniz açık olduğu taktirde kötü yazılım ile karşılaştığınızda şu mesajları görmeniz mümkündür. Eğer aşağıda yer alan mesajlardan biri ile karşılaşırsanız bilgisayarınıza virüs bulaşmaması için siteyi ziyaret etmemeniz en uygunu olacaktır.

 • Ziyaret edeceğiniz site kötü amaçlı yazılım...
Dmoz Nedir? Dmoz Genel Amacı Nedir?
 • 193
 • 0
Dmoz Nedir? Dmoz Genel Amacı

Dmoz, bütün dünyada ki en büyük online ve açık web site dizini olarak kurgulanmıştır. Bu web site dizininde milyonlarca web sitesi bulunmaktadır. Bu siteler gönüllü editörler tarafından inceleme yapılarak konularına göre kategorilere ayrılır ve yayımlanır. İlk sırada Google olmak üzere çok sayıda arama motoru Dmoz’ a kayıtlı olan web sitelerini takip etmektedir. Aynı zamanda Dmoz verilerini de kullanmaktadırlar. Fakat Dmoz uzun bir dönem yayın yaptıktan sonra aldığı ani bir kararla 14 Mart 2017 tarihinde kapanarak tüm faaliyetlerini bitirmiştir.

Dmoz’ un kapanmasından sonra Wm Aracı adlı yeni bir web site dizini ortaya çıkarak Türkiye’ de birçok kişinin onayladığı en büyük web site dizinini oluşturmuştur. İsmi Directory Mozilla’dan gelen Dmoz, açığa çıktıktan sonra ilk directory.mozilla.org adresinde yayınlanmıştır. Sonrasında ise dmoz.org adresi üzerinden yayına devam etmiştir. Dmoz ABD’ nin ve dünyanın en büyük internet servis sağlayıcısı...
Sitem İndexlenmiyor 403 Hatası Veriyor
 • 201
 • 0
Sitem İndexlenmiyor 403 Hatası Veriyor

Nerdeyse bütün web geliştiricisilerinin karşılaştığı bir sorun olan 403 hatası, kolaylıkla çözümlenebilecek bir problemdir. 403 ‘’ Forbidden- you dont have permission to Access / on this server ‘’ mesajı ile karşı karşıya kalan çoğu web geliştiricisi bu sorunun nereden kaynaklandığını bilememektedir. Sıklıkla karşılaşılan bir sorun haline gelen 403 hatası, farklı durumlara göre de değişiklik gösterebilmektedir.

403 hatası, HTTP durum kodudur. Karşınıza bu hata çıktığında erişilme izni olmayan bir siteye veya adrese girmeye çalışıyorsunuz demektir. 403 hatasının 2 farklı nedeni vardır. Bunlar:

 • Hatalı. htaccess dosyası ayarları,
 • Hatalı dosya veya klasör izinleri şeklindedir.
403 hatasının nedenlerini bildikten sonra bu hatalardan sitenizi nasıl arındırmanız gerektiğine bakalım. Aşağıda anlatacağımız hata çözümleri genellikle Wordpress siteler için geçerlidir. Fakat diğer web siteleri üzerinde de uygulayabilmeniz...
Yandex Kurumlar İçin Mail Kullanımı ve Avantajları
 • 206
 • 0
Yandex. Kurumlar İçin Mail Kullanımı ve Avantajları

Yandex. Kurumlar, kurumlar için mail alan adı ile e-posta hesabı kurmanıza yardımcı ücretsiz bir servistir. Yandex. Kurumlar, kullanıcılarına maksimum 1000 adet e-posta hesabı kaydetmelerini sağlamaktadır. Ücretsiz hizmet veren bu alan, kullanıcılarına bunun yanı sıra başka avantajlarda sunmaktadır. Mobil uygulama üzerinden e-posta alıp gönderme, maillere doğrudan web uygulaması, domain tanımlama imkânı 1000 adet e- posta ekleme, 10 GB kullanım alanı bu avantajlar arasındadır.

Yandex. Kurumlar Mail Kullanımı

Yandex. Kurumlar servisinden yararlanabilmek için Yandex. Mail hesabınız olması gereklidir. Yandex. mail hesabı olan kullanıcılar yeni alan ekle sayfasından adres tanımlamaları gerekmektedir. Sayfada yer alan ‘ etki alanının adı’ kısmına domain adı eklemeniz gerekmektedir. Bu sayede e-posta hesaplarını tanımlayabileceksiniz. Alan adı ekle kısmına giriş yaparken Passport girişi istenmektedir. Yandex. Mail...

Yandex Metrica Nedir ve Ne İşe Yarar?

 • 164
 • 0
Yandex Metrica Nedir ve Ne İşe Yarar?

Yandex ve Google gibi sadece bir arama motoru işlevi görmeyen Yandex Metrica, Yandex’ in Türkiye’ ye sunduğu yeni hizmetlerden birisidir. Her geçen gün geliştirilen ve yenilenen servisleri ile ortaya çıkan Yandex, şimdi ise Yandex Metrica hizmetini kullanıcılarına sunmuştur. Yandex Metrica’ yı kısaca açıklayacak olursak: Web sitelerinin trafiğini ölçer, ziyaretçi davranışlarını takip ederek site üzerinde ki etkilerini belirler. Kaynağının robot olduğu bir işlevsellikle veri trafiğini etkin bir şekilde kontrol eder. Hedef kitleniz hakkında ayrıntılı bilgi sunar.

Yandex Metrica Dünya üzerinde en çok kullanılan web analiz sistemlerinden biridir. Yıllar içinde ara yüzünün yenilenmesi ve geliştirilmesi ile daha modern bir görünüme kavuşmuş ve kullanıcılarına yeni ve daha fazla hizmet sunmaya başlamıştır. Çok yönlü hizmet ağı ile kullanıcılarından tam not almayı başaran Yandex Metrica, dijital platformlar üzerinde iş geliştirme noktasında katkıda...
Yandex Kurumsal ve Outlook Sorunları
 • 133
 • 0
Yandex Kurumsal ve Outlook Sorunları

Yandex kurumsal e-postalarınızı Outlook yazılımına kurmak istediğiniz zaman Outlook sürekli sizden şifre istemektedir. Kronik bir hata haline gelen bu durum kullanıcılarına sıkıntılar oluşturmaktadır. Girdiğiniz şifre doğru fakat hala Outlook üzerinden e- postalarınıza giriş yapamıyorsanız aşağıda yer alan çözümü deneyerek sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Öncelikle Yandex’ i Outlook’ a kurmak için bazı ayarlar yapmanız gerekmektedir. Fakat bu ayarların hata ile alakası yoktur.

Yandex Pop 3 Outlook Ayarları:

Hesap türü: POP 3

Gelen posta sunucusu: pop. yandex. ru

Giden posta sunucusu: smtp. yandex. ru

Oturum açma bilgileri için:

Kullanıcı adı: kullanıcı@yandex.com.tr

Parola: Şifreniz

Diğer ayarlar: Giden sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor boşluğunu işaretlemelisiniz.

Gelişmiş ayarlar:

Gelen sunucusu: 995 ( SSL Bağlantı)

Giden sunucusu: 465 (SSL Bağlantı)

Outlook’ a...
Eski Sunucudan Yandex Maile Mail Alamama
 • 152
 • 0
Eski Sunucudan Yandex Maile Mail Alamama

Eski sunucudan Yandex maile mail alamama Yandex. Kurumsal mail kullanan birçok kişinin karşılaştığı bir durumdur. Mailleri siz gönderebiliyorsunuz fakat size karşı tarafın gönderdiği mailler gelmiyor. Yandex kurumsal maili oluşturup mobil cihazınıza kurduktan sonra size mail gelmiyorsa bunun için yapmanız gereken bazı düzenlemeler bulunmaktadır. Aşağıda yer alan maddeler doğrultusunda ilerlediğiniz takdirde karşı tarafın maillerini alabileceksiniz.

Mail Alamama Sorununu Çözümleme

 • İlk önce Yandex maile giriş yapın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Mobil cihazınızda IMAP veya POP 3 protokollerinin hangisini kullanmak istiyorsanız o protokolü seçiniz.
 • Yandex mail ana ekranında bulunan sağ üst kısımda ki Dişli butonuna tıklatınız.
 • Açılan sayfadan Tüm ayarlar linkine basınız.
 • Tüm ayarlar sayfasından sağ alt kısımda yer alan POP 3 ve IMAP protokollerinin bulunduğu E-posta programlarını seçiniz.
 • E- posta...
Yandex İndex Silme ve Ekleme Nedenleri
 • 160
 • 0
Yandex İndex Silme ve Ekleme Nedenleri

Yandex arama motoru, bir web sitesi hakkında ulaşabildiği bütün sayfaları görüntülediği gibi bazen görmediği sayfaları dahi görüntülemektedir. Web site sahipleri bazı durumlarda, her içeriğinin arama motorlarında açık olmasını istemeyebilirler. Böyle bir durum olduğunda web sitesinin imajının zedelenmemesi için gerekli içeriklerin arama motorlarından kaldırılması daha uygun görülmüştür.

İçerik Temizleme Gerektiren Durumlar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı durumlarda içerik temizleme gerekebilir. Bu durumları genel olarak ele alırsak:

 • Önceden olan fakat sonrasında silinen içerikler: Bu konu web sitenizde önceki süreçte yayınlayıp içeriğin güncelliğini yitirmesinden kaynaklanmaktadır. Ya da satışa sunduğunuz ürünün satışının geri çekilmesi durumunda ortaya çıkmaktadır.
 • Sitede yer almayan sayfalara verilen harici linkler: web sitesinde yer almayan bir sayfanın var olduğu kabul edilerek başka siteler tarafından link...
Site İkonu Nedir? Ne İçin Kullanılır?
 • 180
 • 0
Site İkonu Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Site İkonunun karşılığı İngilizce terim olan Favorites İcon’ dur ve Favicon olarak kısaltılmıştır. Favicon dosyası, kullanıcılar tarafından siteniz ziyaret edildiği sırada adres çubuğunda belirmektedir. Favicon simgesini sık kullananlara eklediğinizde site adınızın baş kısmında devamlı olarak çıkacaktır. Faviconlar sayesinde web sitenizi sık kullanılanlara eklerseniz listede kolaylıkla bulunmanızı sağlayacaktır. Web siteniz için bir simge anlamını taşıyan Favicon, Türkçe de sık simge olarak karşılık bulmaktadır. Fakat kullanıcılar genel olarak site simgesi olarak açıklamayı daha uygun görmüşlerdir. Çünkü anlam karşılığını daha iyi karşılamaktadır.

Favicon dosyası, .ico uzantısı olan, 16 x 16 boyutlarında bir grafik dosyasıdır. Genel olarak. ico uzantılı dosyalar Favicon dosyası olarak gösterilse de. png, .gif uzantıları da Favicon dosyası ile ifade edilebilmektedir. Favicon dosyalarını kullanmak çok basit bir işlemdir. Favicon...
Yandex Kurumsal Maili Telefondan Açmak
 • 125
 • 0
Yandex Kurumsal Maili Telefondan Açmak

Mobil uygulama, mobil web ara yüzü yüklü e- posta programlarını kullanıp mobil cihazlarınızda Yandex. mail hesabınızı aktif hale getirerek tüm bildirimlerinize kolaylıkla erişebilir, Yandex. mail üzerinden çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Telefon ve tabletlerden yandex. Kurumsal maile erişim sağlamak istiyorsanız öncelikle listeden kullanmış olduğunuz işletim sistemini belirtmeniz gerekmektedir.

Android İşletim Sistemi

Mobil cihazınızda internet erişimi varsa Mobil. Yandex. mail uygulaması sayesinde Yandex. mail’ inize giriş yapabilir, e-postalarınızı kontrol edip gelen e- postalarınızı okuyabilirsiniz. Android cihazınızda iki basamaklı kimlik doğrulamasını kullanmayı tercih ettiyseniz Mobil Yandex. mail uygulamasına giriş yapacağınız sırada sizden tek kullanımlık şifre istenmektedir. Tek kullanımlık şifreyi de Yandex. Anahtar uygulamasından almanız gereklidir. Yandex. mail uygulaması Android 4.0.3 ve üst sürümlerin yer aldığı akıllı...
Yandex Hızlı İndex Nasıl Yapılır?
 • 170
 • 0
Yandex Hızlı İndex Nasıl Yapılır?

Google’ a kayıtlı olan siteniz çok hızlı index alabiliyorken Yandex’ e kayıtlı olan siteniz Google’ a nazaran biraz daha yavaş index alabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek ve Yandex’ te hızlı index almak için birkaç yöntem kullanabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı index alma imkânına sahip olursunuz. Yandex’ te hızlı index almak için ilk önce Yandex’ e sitenizi kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Kayıt için http://webmaster.yandex.com.tr/addurl.xml linkini kullanabilirsiniz. Akabinde web sitenizi Yandex Webmaster araçları kısmına eklemeniz gerekmektedir. Bunun için de Yandex.Webmaster linkini kullanabilirsiniz. Üçüncü adım olarak web sitenizin haritasını Yandex arama motoruna göndermeniz gereklidir. Sitenizin haritasını gönderdikten sonra bir süre bekleyin. Yaklaşık 2-3 hafta içerisinde web siteniz seri ve hızlı olarak index almaya başlayacaktır. Yandex arama motoru üzerinde de indexlenmeye...
Yandex Disk Nedir ve Nasıl Kullanılır?
 • 176
 • 0
Yandex Disk Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Yandex arama motorunun kullanıcılarına kazandırdığı bir hizmet olan Yandex Disk, Android, İOS, Windows, Linux, MacOSX işletim sistemlerinde çalışan çevrimiçi bulut depolama hizmetidir. Yandex Disk ilk piyasaya 2012 yılında çıkmıştır. Bulut tabanlı bir platform olan Yandex Disk kullanıcılarına 10 GB ücretsiz depolama alanı sunmaktadır. 10 GB yetersiz geldiği takdirde çok uygun ve düşük bir fiyat karşılığında depolama alanını 1 TB’ a çıkartabilirler. Yandex Diskte mevcut olan diller: Türkçe, İngilizce, Ukraynaca ve Rusça’ dır.

Yandex Disk Nasıl Kullanılır?

Yandex Disk hizmetinden yararlanmak için ilk önce kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt için kullanıcı adı ve şifre gereklidir. Kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için Yandex.Disk adresine giriş yapıp sağ üst kısımda yer alan Hesap oluştur seçeneğine tıklayarak yeni bir hesap oluştur seçeneğini işaretleyiniz. Karşınıza gelen sayfada sizden...
Yandex Sitemi Virüslü Görüyor Ne Yapmalıyım?
 • 178
 • 0
Yandex Sitemi Virüslü Görüyor Ne Yapmalıyım?
Web sitesi Yandex. Webmaster’ a kayıtlı olan kullanıcılarına, Yandex antivirüs programı sayfanıza zarar verebilecek zararlı nitelikli kodlara rastladığında bildirim mesajı iletmektedir. Gönderilen e-posta içerisinde sayfanızda ki virüs ile alakalı detaylı bilgiler yer almaktadır. Aynı zamanda virüs tespitine ilişkin bir de bağlantı gönderilmiştir. Gönderilen mesajın sağ alt kısmında kırmızı bir simge bulunmaktadır. Bu simgeye tıklayarak da sayfanızda ki virüse erişebilirsiniz. Size gönderilen virüs verilerinin arasında virüs bulaşmış sayfaların örnekleri, denetim tarihi ve öneriye ilişkin bilgiler yer almaktadır. Aynı zamanda sayfanızda virüs bulaşma zincirleri de yansıtılmaktadır. Bu zincirler sayesinde sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların tarayıcısına ait zararlı kodları tespit edip sunuculara kod yollanabilmektedir.

Bu bilgiler kapsamında kullanıcılar sitelerinde yandex’ in virüs bilgileri ile karşılaştığında sitelerini...
Yandex’ e Sitemap Dosyamı Okumuyor!
 • 169
 • 0
Yandex’ e Sitemap Dosyamı Okumuyor!

Sitemap dosyası, arama motorları sitenizde bulunan bütün sayfaları dizinlerine katarak düzenli bir şekilde taramasına yardımcı xml formatı dosyaları kapsamaktadır. Kullanıcılar html formatı ile hazırlanmış olan site haritaları ile xml formatı ile hazırlanan arama motoruna ait dosyaları birbirinden ayırmaları gerekmektedir. Günümüzde Sitemap dosyası her web sitenizde bulundurulması zorunlu hale gelmiş SEO kriterlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sitemap kullanmanın bir avantajı da sitenize ait başka türlü bulamayacağınız sayfaları Google’a bildirmesidir. Sitemap dosyası, botların sitenizi indexlemesinde kolaylık sağlar ve rehberlik eder. Arama motorlarının indexleme hızında çok büyük etkisi bulunmaktadır.

Sitemap özelliğine sahip bir web sitesi, daha çok ve daha hızlı indexlenir. Aynı zamanda daha ayrıntılı indexleme imkânına sahiptir. Siteyi ziyaret eden botlar Sitemap sayesinde web sitesi ile alakalı tüm detayları anında...
YANDEX SİTEMİ İNDEXLEMİYOR
 • 225
 • 0
YANDEX SİTEMİ İNDEXLEMİYOR

Genel olarak tüm webmasterların soruları arasında yer alan ve çözüme kavuşturmak istediği sorunlardan biri yandex indexleme problemidir. Siz de bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz. Ülkemizde Google’dan sonra en çok kullanılan arama motoru Yandex’ tir. Bing, Google gibi arama motorlarından farklı özellikler içeren Yandex, kendine ait düzenlediği kalite politikaları bulunmaktadır. Bu politikalar çerçevesinde bünyesine girmeye çalışan web sitelerini inceler ve kendi politikalarına uyum sağlayan web sitelerini bünyesine alır. Google arama motorlarında en üst sıralarda yer almak çok önemlidir fakat Yandex de ihmal edilmemeli ve arama motorlarında üst sıralara çıkmak için sıkı çalışmak gereklidir.

Hem Google hem de Yandex arama motorlarında yer alan webmasterların yakındığı durum Google’ da üst sıralarda yer alıp, çok iyi yerlere geldiklerini belirtmekteler fakat yandexin web...
GOOGLE FORMLAR TÜRKÇE KAREKTER SORUNU
 • 259
 • 0
GOOGLE FORMLAR TÜRKÇE KAREKTER SORUNU

Google formlar hemen hemen her projede yer alır hale gelmiştir. Fakat en büyük problemi Türkçe karakter sorunu barındırıyor olmasıdır. Bu karakterler ğ, ş, ç, ü, i, ö harflerini barındırmaktadır. Girilen bu karakterler web sitesinde hatalı bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğru olması ve Türkçe karakter sorunu ile karşılaşmamak için font seçimini doğru yapmak gerekli ve hata vermeyecek fontlar eklemesini yapılmalıdır.
Türkçe karakter sorunu çözümleri

Türkçe karakter sorununun oluşmaması için Latin Extended desteği olan fontlar bulunmaktadır. Bu fontları seçmeye özen gösterirseniz Türkçe karakter sorunu ile karşılaşmazsınız. Latin Extended desteğinden yararlanmak için sayfaya font ekleyeceğiniz sırada fontun Latin desteği ve Latin Extended desteğini eklemeniz gerekmektedir. Font ekleme sırasında dikkat edilecek kısım sadece bu değildir. Bunun yanı sıra sayfaya font eklerken Türkçe desteğini de dâhil...
KAPANAN YOUTUBE ADRESİ NASIL AÇILIR TALEP
 • 129
 • 0
KAPANAN YOUTUBE ADRESİ NASIL AÇILIR TALEP

Youtube hesabının kapatılmasında rol oynayan bazı etkenler vardır. Bunlar topluluk kurallarına uymama nedeniyle kapatılan hesaplar, telif hakkından dolayı kapanan hesaplar olarak ikiye ayrılır. Youtube hesabı kapatılan kullanıcılar hesabının kapatıldığına ve neden kapatıldığına dair e- posta bildirimi gönderilerek bilgilendirilmektedirler. Aynı zamanda hesabı kapatılmış kullanıcıların yeni youtube kanalı açması, mevcut youtube kanallarına erişmesi veya tekrar sahip olması tamamen yasaklanabilir. Kapatılan youtube hesaplarının 2 ana nedeni olduğunu belirtmiştik. Bu nedenleri genel olarak incelersek:

 • Topluluk kurallarından dolayı kapatılan hesaplar:
 • Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları ihlali yapılması ve tekrarlanması,
 • Önemli ölçüde kötü kullanım amacı içeren bir olay,
 • Bir durumu sürekli ihlal etme çabası güden hesaplar
Yukarıda yer alan nedenlerden herhangi biri gerçekleşmedi ve youtube kanalınızın bir...