Blog

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

Webmaster Ne İş İle Uğraşır?

 • 199
 • 0
Webmaster Ne İş İle Uğraşır?

Webmaster ağ yöneticisi, internet sitesi uzmanı, web sitesi geliştiricisi gibi tanımlara sahiptir. Bu tanımlar doğrudur. Webmasterlar web siteleri ile ilgilenirler. Daha doğrusu web ile ilgili her konuda iş yaparlar. Web yazılımı yaparlar. Site yöneticiliği yaparlar. Web tasarımları üzerinde uzmanlaşarak web sitelerinin grafik ve tasarım işlerini yaparlar. Editör olarak web sitesinin işlerini üstlenirler. Asıl olarak yazılımcı ve coder olarak çalışırlar. Web sitelerini ilgilendiren akla gelebilecek her iş ile ilgili bilgi sahibi olan webmasterlar bu işleri yaparak kazanç sağlarlar. Webmasterlara ilgi alanı web olan insanlar denilebilir.

Webmasterın Görevi Nedir?


Webmaster olan kişinin başlıca görevi bir web sitesinin oluşturulması ve düzenli bir şekilde yayım yapmasıdır. Webmaster bu sitenin geliştirilmesini sağlar. Web sitesinde oluşabilecek sorunların en...

Webmaster Nasıl Tanınır?

 • 190
 • 0
Webmaster Nasıl Tanınır?

İyi bir webmaster olmak için diğer mesleklerde olduğu gibi sabır gereklidir. Ayrıca çok çalışma ve azim de şarttır. Webmaster web sitesi üreticisi, ya da bazı programlamaları ve kodlamaları iyi bilen hatta bunların da üreticisi olabilecek kişidir. İyi bir web sitesi açmak için öncelikle belirli bir konunuz olmalıdır. Bir alanda odaklanmak ve bu alanda sürekli kendini geliştirmek her zaman içi daha çok tercih edilmelidir. İnternette yer alan pek çok web sitesi vardır. Sizin sitenizin tanınması ve fark yaratması için görselliğinin olduğu kadar içeriğinin de fark yaratması şarttır. Profesyonel, konusuna hakim ve detaylı bir web sitesinin dikkat çekmesi ve tanınması internette fazla zaman almayacaktır.

Teknik Destek ve Kendi Web Sitenizi Yürütmek

Webmasterlar öncelikli olarak web sitesi kurma ya da internet yazılımı...

Webmaster Nasıl Olunur

 • 209
 • 0
Webmaster Nasıl Olunur

Webmaster, internet uzmanı anlamına gelen İngilizce bir kelimedir. İnternette site kurulumu, geliştirilmesi ve yönetimi yapan web uygulamaları konusunda uzman programcılara webmaster denir. Webmaster olabilmek için öncelikle bilgisayar ve interneti çok iyi kullanabilmek gerekir. Site kurulumu için gerekli olan domain, hosting gibi bilgiler öğrenilmelidir. Seo bilgileri ile arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır gibi site tanıtım ve pazarlama tekniklerinin bilinmesi şarttır. Web sitelerine uygun özgün içerik geliştirebilme ve tasarım yapabilme gereklidir. Webmaster olmak isteyen kişinin sürekli kendini yenileyen, yeni fikirler üretebilen yaratıcı bir kişi olması başarılı bir webmaster olmasını sağlar.

Webmaster Olmak İçin Neler Gereklidir

Webmaster olmak için iyi bir gözlemci olmak ilk şarttır. Web sitelerinin...

Webmaster Kime Denir?

 • 211
 • 0
Webmaster Kime Denir?

Webmaster kelime anlamı olarak internet alanında usta demektir. Bu ustalık internet programları, web sitesi tasarım, kurulum, yönetimi, sunucular, grafik ve animasyon gibi pek çok konuyu kapsamaktadır. İyi bir webmaster bu alanlarda kendisini yetiştirmiş kişidir. Ayrıca sürekli bu alanlarla ilgili araştırma yaparak yenilikleri takip etmelidir. İyi bir üniversite eğitimi almış olabileceği gibi kendi kendisi programlama dilini öğrenerek webmaster olan kişiler de vardır. Bir webmaster kendi başına çalışabilir ve bir kazanç elde edebilir. Bunun yanında düzenli olarak ya da herhangi bir proje bazında bir firmaya bağlı da çalışabilir.


Webmasterlar Neler Yapabilir?

Webmasterın aslında web tasarımcısından çok web sitesinin teknik yönleriyle ilgilendiği kabul edilir. Ancak artık hem tasarım hem de programlama bilen webmaster vardır. Bir web sitesi için gerekli olan her ne varsa...

Webmaster Kimlerdir

 • 205
 • 0
Webmaster Kimlerdir

Webmaster günümüzde oldukça fazladır. Özellikle bu kişiler çok yönlü çalışarak birçok alanda faaliyet göstermektedirler. Ağ yöneticisine verilen bu isime ve unvana sahip kişilerin sayısı giderek artıyor. Bir kuruma ya da kuruluşa bağlı çalışabilen bu kişiler, genellikle kendi ofislerini açarak bağımsız olarak faaliyetlerini, sürdürmeyi tercih ediyor. Kendi ofis sistemleri ile bağımsız bir biçimde de çalışarak hayatlarını devam ettiren webmasterların adı ve unvanı son dönemlerde giderek daha çok duyuluyor.

Webmaster Ne İş Yapar Ve Kimlere Denir

Çalışma biçimleri tercililerine göre değişiklik gösterene webmaster teknolojinden anlayan, güncel ağ teknolojileri ile yakınan ilgili olan kişilerdir. Günün her anı çalışabilen bu kişiler sürekli olarak çalışmaktadır. Çalışma saati olmaksızın 7/24 çalışarak sürekli olarak üreten bireylerdir.

Webmasterın Görevi

Webmasterlar bir ya da birden fazla sitenin yöneticiliği yapan bireylerdir...

Webmasterin İşletmelere Yararları

 • 187
 • 0
Webmasterin İşletmelere Yararları

Webmaster işletmeleri, günümüzde yaygın olarak görev yapan internet teknik bilgilerine sahip olan kişilerin oluşturduğu bir birimdir. Online sistemlerin hatasız ve sorun yaşanmadan kullanılmasını üstlenen, web sitesinin istikrarlı bir biçimde çalışmasına yardımcı olan bireylerden meydana gelen işletmedir. Ağ yönetimini, yaşanan ağ sorunlarını derinlemesine çözen yetkin kişilerdir. Ağ yöneticilerinden oluşan çalışma ekipleri bulunan şirketlerdir. Web sitelerinin programlarını yaparlar. Ayrıca var olan web sitelerinin de uygulama ayarlarını yaparak kullanıcıya kolaylık sağlar.

Webmaster Nedir?

Webmaster, birleşik bir kelimedir ve internet manasındaki ‘web’ ve uzman manasındaki master kelimelerinin bir araya gelerek oluşturduğu bir terimdir. Webmaster kelimesi İngilizce kökenli olup, dilimize bu şekilde geçerek kullanılmaya 1990’lı yıllardan sonra başlanmıştır. Webmasterin Türkçe hali ağ yöneticisidir.

Webmaster, çevrimiçi ortamların...

Webmaster Kaç Saat Çalışır

 • 243
 • 0
Webmaster Kaç Saat Çalışır

Webmaster her an her yerde çalışabilmektedir. Bu sebeple belirli saatleri yoktur. Webmasterlar internet üzerinden online bir şekilde çalıştıkları için belirli bir zaman aralığı yoktur. Her an sorun çıkma tehdidi bulunan siteleri en iyi şekilde inceleyip bir sorun çıkmaması için uzun uğraşlar vermektedirler. Webmasterlar sitelerde sorun çıkması halinde müdahale edebilmektedirler bu sebeple her an bir sorun çıkabilir. Bu durumda ise kişiler her an çalışmaya hazır olmalıdırlar. Site kurulumundan sonra site hızı serverler ve daha birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple bu kişiler her an iş başına geçebilmektedirler.

Webmaster Hakkında Bilgi

Webmaster bir grubun içerisinde bulunan en yetkili kişidir. Site kurma konusunda insanlara yardımcı olan bir kişidir. Sitenin iç düzenini ve dış düzenini ayarlamaya yardım eden bu kişiler her alanda siteyi en iyi hale getirmelidirler. Site birçok yönden düzenlenmesi gereken bir alandır. Bunların...

Webmaster İnternetsiz Yapabilir Mi?

 • 210
 • 0
Webmaster İnternetsiz Yapabilir Mi?

Webmaster site kurma işlemi olduğu için internetsiz ortamda yapılması imkansızdır. Sitenin kurulumundan sonrada birçok kez ihtiyaç duyulan internet olmadan site kurma işlemi yapılamaz. Sitenizin kurulumdan sonrada dikkatle takip edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple internetsiz ortamlarda webmaster yapmak çok zor hatta imkansızdır. Günümüzde birçok alanda internet bulunmaktadır. Bu sebeple büyük bir sorun olmadan internet temin edilebilecek ortamlar oluşturulabilmektedir. Bunun dışında yapılan webmaster işlemleri eğitimlerle yapılması gereken bir işlemdir. Çok sarmal ve karışık olan kod sisteminde en ufak yanlışlık sitenizin istediğiniz düzende yapılmasını engellemektedir. Bu sebeple site yapımında her şeyden emin olarak işlem yapılmamalıdır. Aksi takdirde uzun uğraşlarınız boşa gidebilmektedir.

Webmaster Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Webmaster olmak için yazılım eğitimleri alınmalıdır. Bu eğitimlerin sonucunda site kurmayı ve...
Webmaster Hangi Tarz Bilgisayarları Kullanıyor
 • 287
 • 0
Webmaster Hangi Tarz Bilgisayarları Kullanıyor?

Webmaster web sitelerin tarafın vb birçok işlevin düzenleyen ve denetleyen kişilere denmektedir. Bu kişiler genelde uzman bir kadro içerisinde yönetim bölümünde yer alan kişilerdir. Bu kişiler yüksek düzeyde işlemler yaptıkları için bilgisayarlarda yüksek kalitede olmalıdır. Bu sebeple bu kişiler yüksek düzeyde çalışan bilgisayarları tercih etmektedirler. Kullandıkları bilgisayarlar bütün uygulamaları kaldıracak düzeyde olup bu uygulamalarda işlem yaparken donma veya başka bir sorun ortaya çıkarmaması gerekmektedir. Bilgisayarın işlemci ve Rami çok önemlidir. Bu sebeple bu işlemi yapan kişiler bu özelliklere dikkat ederek bu bilgisayarları almakta ve işlemlerini devam ettirmektedir.

Webmaster Olmak Zor Bir Durum Mudur?

Webmaster olmak bir site ekibini yönetmektir. Sitenin tüm düzenlemesinden sorumlu olan bu ekibin webmaster grafik istatistik gibi daha birçok şeyden sorumludur. Bu sebeple bu kişilerin işleri oldukça...
Webmaster Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 • 261
 • 0
Webmaster Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Webmaster, internet uzmanı anlamına gelen bir kelimedir. İnternet siteleri ve web uygulamaları geliştirebilen programcılara webmaster denir. Webmaster bilgisayar ve internete hâkim olmalıdır. HTML ve CSS kod bilgilerine sahip olması gerekir. Seo uzmanı olup arama motoru optimizasyonlarını en iyi şekilde yapabilmelidir. Grafik tasarımı konusunda bilgili olmalı, içerik üretimi konusunda özgün makaleler yazabilmelidir. Hosting ve domain alanında en iyi çalışmaları yapabilmelidir. Web siteleri konusunda tüm bilgi ve donanıma sahip olan webmaster, sürekli kendini yenileyen ve fikirler üretebilen yapıda olmalıdır. Her geçen gün gelişen internet teknolojisini en iyi şekilde takip ederek yönettiği internet sitelerini yeni gelişmelere uyumlu hale getirebilmelidir.

Profesyonel Webmaster Nasıl Olur

Webmaster hakkında bilinmesi gereken en önemli konulardan biri de web siteleri kuran, geliştiren ve yöneten kişinin amacıdır. Kendisini...
Webmaster Genç Yaşta Olunur mu
 • 240
 • 0
Webmaster Genç Yaşta Olunur mu?

Webmaster birçok insanın olabileceği fakat biraz uğraş gerektiren bir durumdur. Bunun yanında eğlenceli ve zamanı iyi değerlendirebileceğiniz bir alandır. Bu işlemi yapmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Bu sebeple genç yaşta webmaster olunabilmektedir. Günümüzde gelişmiş olan teknoloji sayesinde insanlar her isteyen site kurma konusunda eğitim alabilir bu konuda kendini geliştirebilir ve bu sayede genç yasında site kurmasını ve yazılım bilgilerini öğrenebilmektedir. Sadece site kurmakla olan bir iş olmayan webmaster siteyi kurduktan sonrada takip edilmesi gereken bir meslektir. Sitenizi kurduktan sonra ortaya çıkacak sorunların çoğunu gidermek için uzun çabalar sarf etmek zorunda kalınabilmektedir. Bu sebeple sadece site kurma hakkında eğitim değil site yönetimi hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır.

Webmaster Yaş Sınırlaması Var mı?

Webmaster olmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. En küçük çocuk dahi yazılım...
Webmaster En Popüler Sitesi
 • 300
 • 0
Webmaster En Popüler Sitesi

Webmaster, internette web sitesi kuran, geliştiren ve yöneten kişilere verilen isimdir. Webmaster alanında bilgi veren ve yönlendirdiği alanlar ile yapılan çalışmaları destekleyen webmaster siteleri, web sitesi yöneticilerini destekler. Webmasterlar ile kullanıcıları buluşturan webmaster forumları aynı zamanda web alanında yeni olan webmasterlar ile uzun yıllardır bu işi yapan profesyonel webmasterları da buluşturur. Web siteleri konusunda bilgi ve tecrübeye sahip kişilere sorular sorarak öğrenebilmenizi sağlarlar. Webmasterlar için hazırlanmış siteler dünyada ve Türkiye’de hizmet sunan alanlardır. Popüler webmaster siteleri davetiye yolu ile üye kaydı yapan seçkin forumlardır. Herkesin üye olamadığı bu sitelerde en doğru bilgiye ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Dünya’da En Popüler Webmaster Siteleri

Dünyaca ünlü webmaster siteleri arasında ilk sırada yer alan Stack Overflow hemen her şey için çözüm bulunabilen bir sitedir. Ücretsiz olarak...

Webmaster En Çok Erkek midir

 • 254
 • 0
Webmaster En Çok Erkek midir?

Webmaster, internet sitesi kuran, geliştiren ve yöneten programcılara verilen isimdir. Web alanında çalışma yapan webmasterlar görünüm ve içeriği ile web sitesi hazırlayıp arama motorlarında hizmet ve ürün sunan bu web sitelerinin iyi bir yere gelmesini sağlar. Dünyada ve ülkemizde webmaster alanında çalışan kişilerin %99’u erkektir. Daha çok erkeklerin tercih ettiği bir meslek olarak kabul edilen webmasterlık neden kadınlar tarafından yapılmıyor sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Webmaster forumlarında bu konuda birçok yorum karşımıza çıkar. Ancak açıklanabilen net bir cevap bulmak mümkün değildir. Kadınlar kulübü, kızlar soruyor, kadınlarız, kadınca gibi çeşitli kadın siteleri vardır. Ancak siteler ile ilgili pek çok işi erkek webmasterlara yaptırdıkları da bilinmektedir.

Neden Kadın Webmaster Çok Azdır

Web siteleri alanında çalışma yapan webmasterların büyük bir çoğunluğu erkektir. Kadın webmaster yok denecek kadar azdır...

Webmaster Bayan Var Mıdır?

 • 245
 • 0
Webmaster Bayan Var Mıdır?

Webmaster olmak için cinsiyetinizin bir önemi yoktur. Ayrıca eğer internette böyle bir arama yaparsanız herhangi bir sitenin sahibinin kadın ya da erkek olmasının bir önemi yoktur. Kendisini geliştirmiş ve bu konuda yetkinleşmiş kişinin bu işi yapabilmesi ve kadın ya da erkek olması arasında hiçbir ilişki yoktur. Üniversitelerde bilgisayar gibi teknik bölümlerin daha çok erkek öğrenci ağırlıkta olması ya da bu konuda karşınıza çıkan uzmanların genelde erkek olması bir şeyi değiştirmez. Bu sadece kişisel tercihlerle bağlantılıdır. Kadınların bu işi çok tercih etmemesi yapamayacakları ya da herhangi bir kadının bu konuda uzmanlaşamayacağı anlamına gelmez.

Nasıl Webmaster Olunur?

Webmaster bilgisayar programları ve özellikle web siteleri konusunda teknik bilgilere hakim ve bu konuda uzman olan kişiye denir. Konusunda kendisini geliştirmiş olan bir webmaster’ın işi hiçbir zaman tamamlanmaz. Sürekli programlama ve tasarım dünyasındaki...

Webmaster Aylık Ne Kazanır

 • 718
 • 0
Webmaster Aylık Ne Kazanır

Webmaster, internet sitesi kurup, geliştiren ve yöneten, web uygulamaları yapan programcılara verilen isimdir. Webmaster işini meslek olarak yapan kişiler kod yazılımları yapabilen, web ve grafik tasarımları konusunda uzman, site kurulumu için gerekli olan domain, hosting gibi tüm bilgilere hâkim, web sitelerini geliştirmek için özgün içerik yazma ve uygun etiketler kullanma gibi konularda etkili, seo ile arama motoru optimizasyonlarını en iyi şekilde yapan kişilerdir. Tüm bilgi ve donanıma sahip tecrübeli ve bu alanda deneyimli webmasterların aylık gelirleri çok iyidir. Ancak bu ile henüz yeni başlamış ve bir webmasterdan beklenen tüm bilgi ve özelliklere sahip olmayan kişiler çok az ücretler ile çalışırlar.

Webmaster Nasıl Para Kazanır

Webmaster işini meslek olarak yapan kişiler belli çalışma alanlarında para kazanırlar. Bunlar şunlardır:

*Büyük şirketlerde webmaster olarak çalışmak,

*Küçük internet şirketlerinde webmaster dallarında...

Webmaster Aslen Kimdir?

 • 272
 • 0
Webmaster Aslen Kimdir?

İngilizce’de web kelimesi internet sitesi demektir. Master ise herhangi bir alanda usta ya da uzman olan kişi demektir. Webmaster internet alanında uzman ya da usta kişi anlamına gelir. Webmaster bir internet sitesi hazırlamayı, düzenlemeyi, herhangi bir sorun yaşandığında çözmeyi bilen kişi demektir. Günümüzde internet kullanımı ve web sitesi hazırlama bir zorunluluk haline gelmiştir. İş bulma, araştırma yapma, alışveriş yapma, hobi, sanat ve edebiyat pek çok konuda web sitesi hazırlanabilir. Ya da pek çok konuda web sitesi ziyaret edilir. Günlük yaşamımızın bir parçası haline gelen internet kullanımı sayesinde webmaster önemli bir kişi haline gelmiştir. Bu konuda uzman olmak için deneyim ve bilgi edinmek kişisel çabalarla mümkündür. Ancak konu hakkında daha yetkin ve uzman olmak ve bu konuda iyi bir iş bulabilmek için üniversite eğitimi de gereklidir.

Webmaster Hangi İşleri Yapabilir?

Bugün webmaster olmak ve web sitesi konusunda bilgi...
Webmaster Çalışma Saat İçeriği
 • 246
 • 0
Webmaster Çalışma Saat İçeriği

İnternetteki bazı kodlama ve programlama dillerini bilen, uygulayan, web sitesi tasarlama, kurma, düzenleme, teknik bir sorun olduğunda çözebilme gibi konularda yetkin olan bir kişiye webmaster denir. Webmaster olabilmek ya da bu konuda uzman olarak iyi bir şirkette iş bulabilmek için üniversite mezunu olmak gerekir. Ancak evde kendi kendinizi geliştirip bu konuda bilgi sahibi olmak ve hatta yine evden serbest çalışmak da mümkündür. Hem kendi web sitenizi tasarlama ve düzenlemek, sunucuyu yönlendirip gerekli düzenlemeleri yapabilmek hem de bu konuda başkalarına gönüllü ya da ücretli olarak yardım etmek için webmaster olabilirsiniz. Bilgisayar ve internet kullanımındaki artış nedeniyle günümüzde artık bir webmaster olmak neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

Webmaster Nerelerde ve Hangi Koşullarda Çalışabilir?

Bir webmaster yazılım şirketlerinde, ya da her türlü şirketin yazılım ve server bölümünde iş bulabilir. Şirketin büyüklüğüne göre...
Webmasterlar Hangi Forumda Bulunur
 • 258
 • 0
Webmasterlar Hangi Forumda Bulunur

Webmaster internet uzmanı anlamında bir terimdir. Bu terimin kullanılmaya başlanması son yıllarda hayli fazladır. İlk kullanılmaya başladığı zamanlar 1990 yılının son aylarına denk gelir. Webmasterler ile birlikte forum adı altına siteler ortaya çıkar. Bu siteler ile webmasterlar bilgi paylaşımında bulunur.

Forum, Webmaster Formu Nedir?

Global çağın gereksinimlerinsden olan internetin meydana getirdiği sistemlerin bir parçasına forum adı verilir. Forum, araştırılan veyahut yanlış bilinen bilginin düzeltilerek tekrar yayınlanmasını sağlar.

Peki webmaster formu nedir, ne işe yarar? Webmaster formu, ağ yöneticisinin bütün işleri sorunsuz halledebileceği bir ortamdır. Bütün webmaster yapan kişileri bir araya toplar, onlardan edilen bilgileri paylaşır, yeni veri girişini sağlar, veri paylaşımı, alışverişte almak ve satmak için bir alan oluşturur. Bunların dahilinde üyelik işlemleriyle ilgilenir daha fazla webmasterın üye olmasını...
Webmasterlar Arasinda Ünlü Olanı Kimdir?
 • 253
 • 0
Webmaster TC’ de Ünlü Olanı Kimdir?

Webmaster bir terim olarak 90’lardan sonra ortaya çıkmıştır. Webmasterın ülkemizdeki anlamı ağ yöneticisidir. Kelimenin şekli birleşik sözcük grubu olup internet uzmanı manasındadır. Webmasterlar dünyanın her yerinde sürekli aktif olarak internet hizmetleri veren kişilerdir. Lakin bazıları daha bilinirler ve bu bilinirliklerini ilerleterek herkes tarafından tanınan kişiler hale gelirler. Orhan Gürbüz, Cem Orman, Taylan Demirkaya gibi deneyimli webmasterlar vardır. Bu kişisel sosyal medya icralarından anlayan yetkin kişilerdir.

Webmasterda Ünlü Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Webmaster hakkında detaylı araştırma yapmalıdırlar ve internet bileşenleri üzerine kitap okumalıdır, internet içeriklerine hakim olmalıdır. Mükemmel derecede program dili bilmelidirler ve program yapma becerilerini geliştirmeleri gerekir. Bunların dışında şunları yapmalıdır:

 • WM Aracı kayıt olmak
 • Gündemi sürekli takip etmek
 • Pratik çözüm...

YouTube ‘un Sanal Gerçeklik Uygulaması Oculus Go ‘ya Geliyor

 • 223
 • 0
YouTube ‘un Sanal Gerçeklik Uygulaması Oculus Go ‘ya Geliyor

Youtube platformunda istediğiniz her konuda ve her tarza yönelik 800 binden fazla 360 derecelik video içeriği mevcuttur. Fakat birkaç yıl önce Facebook tarafından alınan Oculus, kendini geliştirerek Oculus Go ürününü ortaya koymuştur. Fakat Youtube, Oculus Go cihazında hala desteklenememektedir. Oculus Go, kabloya, telefona, güç adaptörüne bağlı kalmaya ihtiyaç duymadan kullanıcılarına özgürce VR deneyimi sunmaktadır.

Youtube VR Özellikleri

Sanal gerçeklik teknolojisi konusunda yapılan yeniliklerin tanıtıldığı, 5.si düzenlenen Oculus Connect geliştirici konferansında detaylar hakkında açıklamalar yapıldı. Piyasaya çıkarılacak yeni Oculus Go sürümünde Youtube uygulamasına( Youtube VR) yer verileceği belirtildi. Youtube VR uygulaması sayesinde Youtube üzerinden amatörce veya profesyonelce çekilmiş 360 derecelik videoları istediğiniz yerde istediğiniz şekilde izleyebilme imkânına sahip olacaksınız...