Blog

Webmaster Topluluğuna Hoşgeldiniz
Üyelerimizin arasına katılmak ister misiniz? Kayıt olmaktan sakın çekinme.
Kayıt ol

Google Adsense Başvurusu İçin Etkili İpuçları

 • 251
 • 0
Google Adsense Başvurusu İçin Etkili İpuçları

Google Adsense, bütün Dünya’ da webmasterların ilk tercihi arasında yer alan reklam sistemi denilebilir. İçerisinde barındırdığı reklam çeşitliliği ve zamanında yapılan ödemelerinden dolayı kullanıcılar arasında oldukça popülerlik kazanmıştır. Fakat Google Adsense uygulamasından her web sitesi olan kullanıcı yarar sağlayamamaktadır. Çünkü Google Adsense’ nin kendi bünyesinde yer alan politikaları vardır. Web sitelerde bu Google Adsense Reklam Kullanım Politikalarına uygun olması gerekmektedir. Web siteniz Adsense Politikalarına uygunsa, içeriğinize ve internet sitenize güveniyorsanız çok kolay bir şekilde Adsense başvurusu yapabilirsiniz.

Adsense Başvurusu İçin İpuçları

Google Adsense başvurusu yapmak çok basit bir işlemdir. Aynı zamanda bu durumu olumlu sonuçlandırma noktasında küçük ipuçlarından da yararlanabilirsiniz. Google Adsense başvurunuzun olumlu...

Adsense Reklamları WordPress Sitesine Nasıl Eklenir?

 • 271
 • 0
Adsense Reklamları WordPress Sitesine Nasıl Eklenir?

Günümüzde para kazanma konusunda insanların en çok tercih ettiği yollardan biri bir web sitesi açıp sitelerinde reklam vererek kazanç sağlamaktır. Bu doğrultuda ilerlendiği takdirde reklam yayınlama konusunda akıllara güvenilir olarak hizmet veren, ödeme konusunda sabit ve en çok kazandıran Google’ a ait Adsense programı gelmektedir. Bir blog veya web sitesi açan kişilerin öncelikli tercihi Google Adsense olmaktadır. Google Adsense site sahipleri için reklam verenleri bulur, ödemeleri alır, site sahiplerine her ay gerektiği kadar ödeme yapar. Tıklama sayısı, reklam gösterimi vb. konulara dair teknik sorunlar ile kendisi ilgilenir ve kullanıcılarına yansıtmamaya çalışır. Google Adsense hesabına sahip kullanıcılar için wordpress sitesine Adsense reklamlarının nasıl ekleneceği hakkında bilgi vereceğiz.

Adsense Reklamlarını Wordprese Ekleme


Adsense...

Adsense Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

 • 269
 • 0
Adsense Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Dünya üzerinde en çok kullanımı tercih edilen arama motoru Google’a ait bir reklam programıdır. Web site sahipleri reklam veren kişilere ait reklamları web sitelerinde yayınlayarak her tıklama ve gösterime bağlı olarak para kazanımı sağlamaktadırlar. Her web sitesi olan kullanıcı Google Adsense reklamlarına başvuru yapamamakta ve sunduğu avantajlardan yararlanamamaktadır. Web site sahiplerinin Google Adsense’ ye başvuru yapabilmeleri için Google Adsense Politikalarını karşılaması ve uyum sağlaması gerekmektedir. Google Adsense kullanıcıları için belirli politikalar hazırlamıştır. Web site sahipleri bu politikalar doğrultusunda sitelerini oluşturup Google Adsense’ ye başvuru yapabilirler. Google Adsense Reklamları alabilmek için aşağıda yer alan kriterleri sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bunlar:

 • Web siteniz ve sitenize yüklemiş olduğunuz tüm içeriklerin tamamen özgün olması gerekmektedir.
 • Web sitenizde yer alan kategoriler...

Webmaster Youtube Adsense İle Para Kazanır Mı?

 • 359
 • 0
Webmaster Youtube Adsense İle Para Kazanır Mı?

Sosyal medya araçlarının düzenli kullanılması ile webmasterler youtube adsense imkanlarını kullanarak daha fazla kişilere ulaşırlar. Dolayısıyla hizmet sıkalası geniş olduğu gibi web sitelerinin sahiplerinin de işlerini kolaylaştırır. Sunucu kurulumu, onarımı gibi çevrimiçi sistemlerin kontrollerini youtube adsense ile daha olanaklı hale gelir.

Nasıl Para Kazanılır?

Adsense uygulaması sayesinde kazanç sağlayanlar vardır. Peki adsense nedir? Adsense, web sitelerinde reklam içeriklerine yer verilerek reklam görüldükçe, tıklandıkça para kazanılması sistemine verilen addır. Webmasterlar adsenseyi kullanırlar çünkü bu işlemi yapmaları için herhangi bir ücret ödemelerine gerek yoktur. Webmaster youtube adsenseden aldıklarını kendi web sitelerine ekleyerek işlem yaparlar. Webmasterin youtube adsense ile para kazanma yolu şöyledir:

 • ...

Webmasterlik Nasıl Yapılır

 • 332
 • 0
Webmasterlik Nasıl Yapılır

Webmaster İngilizce bir kelime olup Türkçe karşılığı internet uzmanı demektir. Teknik bilgisi ile internette web siteleri kuran, düzenleyen, geliştiren ve yöneten kişilere webmaster denir. Webmasterlık yapabilmek için konu ile ilgili bilgi ve donanım sahibi olmak gerekir. Öncelikle bilgisayar ve internet kullanımı alanında çok başarılı olunması gerekir. Webmasterlık yapacak kişinin sürekli kendini yenileyen, geliştiren, yeni fikirler üretebilen, sabırlı ve azimli bir kişi olması gerekir. Zira internet ortamında gelişen teknoloji ile her gün yeni oluşumlar ortaya çıkıyor. Webmaster HTML ve CSS yazılımlar yapabilmelidir, makale yazarak içerik üretebilmelidir, hosting ve sunucu bakımını bilmelidir, pazarlama ve seo çalışmaları ile ziyaretçi akımı sağlayabilmelidir, web ve grafik tasarımı yapabilmelidir. Tüm bu bilgi ve donanıma sahip olan kişi sabırla azmederek başarılı bir webmaster olabilir...

Webmasterlık Hangi Sitelerde Yapılabilir?

 • 278
 • 0
Webmasterlık Hangi Sitelerde Yapılabilir?

Webmasterlık web ile ilgisi bulunan her konuyu kavrar. Sitelerin oluşumundan geliştirilmesine, yazılımından hatalarının çözümüne her şeyiyle webmasterlar ilgilenir. Webmasterları ilgilendiren şey sitenin ne olduğu değildir. Bir webmaster için önemli olan sitenin kusursuz bir şekilde işliyor olmasıdır. Sitenin ne olduğu webmasterı ilgilendirmez denilirken anlatılmak istenen şey bir webmasterın istediği her web sitesinde çalışabileceğidir. Çünkü ne sitesi üzerinde çalıştığı çıkarılacak içerik açısından webmasterın ilgilenmesi gereken bir konudur. Yani kısacası webmasterın çalıştığı sitenin ne sitesi olduğu içerik çıkarılması, site tasarımının ve grafiklerinin hazırlanması açısından önemlidir. Webmasterın bir sitede çalışıp çalışmamasını ne sitenin konusu ne de büyüklüğü belirler. Bu karar tamamen webmasterın kendisine bağlıdır. Bunun anlamı webmasterlık web sitelerinin hepsinde yapılabilir. Çünkü webmasterın görevi o sitenin yayım...

Webmasterlerle Nasıl Buluşurum?

 • 275
 • 0
Webmasterlerle Nasıl Buluşurum?

Dijital dünyada fark üreten webmasterler son derece dikkatli çalışırlar. Dünya standartlarının, alışılmışlığın ilerisinde işler ortaya çıkarırlar. Onların hayal güçleri olağanüstü olarak tanımlanabilir. Webmaster sınırsız düşünme kabiliyetleri ve hayalleri sayesinde internette uzmanlaşır, kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Bir webmasterın kendini geliştirmesi için yeteneğinin yanı sıra çalışma prensibi de olmalıdır. Devamlı, yılmadan vazgeçmeden çalışan, ayakkabı web sitelerinden, yemek sitelerine kadar yönetenler tecrübelidir.

Webmasterlar İle Buluşma Noktası

Hosting ve sunucu bakımı üzerine işlev gören yerler webmasterların buluştukları yerlerden biridir. CMS ve diğer hazır sistemleri webmasterlar için pratik hale getiren kalifiyeli uzmanların olduğu yazılım adresi onların bir diğer buluşma noktasıdır. WM aracı adlı forumları...

Webmasterlık Bir Meslek Dalı Mıdır?

 • 301
 • 0
Webmasterlık Bir Meslek Dalı Mıdır?

Webmasterlar ağ yöneticileri, site uzmanları ve site geliştiricileri olarak bilinirler. Bir web sitesinin oluşumu, geliştirilmesi, işleyişinin sağlanması ve web sitesinde ortaya çıkan sorunların çözümlenebilmesi gibi konularda webmasterlar devreye girer. Web sitelerinde yazarlık ve editörlük yapabilirler. Sitelerin yönetimi ve tasarım işleri de webmasterlar tarafından üstlenmektedir. Web tasarımcısı ile aynı olarak düşünülmemelidir. Webmasterlar tasarımcıların yaptığı her işi yapmazlar. Web tasarımı detaylarına inildiğinde daha farklı olabilir. Ancak genel olarak webmasterlar da tasarımdan anlarlar. Webmasterların yaptığı en önemli işlerden biri de yazılım işleridir. Bütün bu şeylere bakılarak webmaster denilen kişilerin bir iş yaptığı ve bundan kazanç sağladığı görülür. Bu iş bilgi birikimi ve eğitim de gerektirmektedir. Yani webmaster bir meslek dalıdır. Kişiler meslek olarak webmasterlık yapabilirler...

Webmaster En Çok Hangi İlimizde Var?

 • 297
 • 0
Webmaster En Çok Hangi İlimizde Var?
İnternet sitelerinin gelişmesi yapan webmasterlar en iyisi olma yolunda başarı ile ilerleyen kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İşinin ehli olan webmastarlar da genellikle büyük şehirlerde yaşamalarına rağmen küçük yerleşim yerlerinde yaşam sürenler de mevcuttur. Bir ilde bulunma durumları webmasterların kişisel yaşam çizgilerine göre değişkenlik gösterir.
Webmasterlar genellikle yaşadığınız problemi hızla tespit ederek arızayı giderir. Ev ve iş yerlerinizde, alışveriş merkezlerinde, sitelerde, bankalarda, resmi kurumlarda, fabrika ve hastaneler gibi yerlerde oluşabilecek arıza, bakım, onarım, web adres değişimi veya diğer konularda webmasterdan 7 gün 24 saat hizmet alabilirsiniz. Ayrıca web yönetimi ve webmaster hizmetleri için de uzmanlara soru sorabilir, aklınızda takılı kalan soruları cevaplandırabilirsiniz.
Webmasterların Hizmetleri
İstanbul’daki webmasterların müşteri portföyü geniş olup itina ile hizmet verirler. Siz...

Webmasterler Nerelerdedir?

 • 260
 • 0
Webmasterler Nerelerdedir?

Webmaster kendisini internet siteleri, programlama dilleri, grafik, animasyon ve internet sunucusu gibi konularda geliştirmiş ya da bu konuda eğitim almış kişilere denir. Alanında yetkinleşmiş ve uzmanlaşmış bir webmaster sürekli yeni gelişmeleri takip etmeli ve bu konudaki yeniliklere de her zaman açık olmalıdır. Böyle bir konuda uzman olmak internet üzerinde makaleler okuyarak ya da bunlar üzerinden öğrenilen bilgileri uygulayıp geliştirerek yapılabilir. Kelime anlamı olarak zaten internet ya da web sitesi uzmanı demek olan webmaster’a ihtiyaç duyduğunuzda başvurabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Webmaster Bulmak İçin İnternetten Araştırma Yapabilirsiniz


 • Eğer bu onuda yardım almak isterseniz internet üzerinden size yardımcı olabilecek sitelerden faydalanabilirsiniz. Ancak iyi bir araştırma yapmalı ve neye ihtiyacınız olduğu konusunda uzman ve...

Webmasterların Okulu Var mı?

 • 291
 • 0
Webmasterların Okulu Var mı?

Webmaster, internet uzmanı anlamına gelir. Bilgisayarda internet siteleri yapan ve web uygulamaları geliştiren kişilere webmaster denir. Webmaster olmak için özel bir okul olmamasına rağmen bilgisayar ile çalışıldığından ve bu konuda bilgi ve donanım sahibi olunması gerektiğinden bilgisayar programcılığı gibi üniversite bölümleri bu alana da hizmet eder. Bilgisayar bölümlerinde web tasarımı, grafik ve kod hazırlama gibi bilgiler verildiğinden bu bölümlerde webmasterlık ile ilgili pek çok bilgi öğrenilebilir. Web tasarımı kursları da bu konuda eğitim alınabilecek diğer bir alandır. Bilgisayar bölümü veya kurslarda ancak temel bilgiler alınabilir. Ancak webmaster kendini sürekli yenileyip geliştirmesi gerektiğinden daha çok bireysel çaba isteyen bir meslektir.


Webmaster Eğitimi Nerede Alınır

Webmaster olmak isteyen kişinin eğitim...

Webmasterların En Büyük Farkları

 • 272
 • 0
Webmasterların En Büyük Farkları

Webmaster, internette web siteleri kuran, geliştiren ve yöneten kişilere verilen isimdir. İnternet çağının yaşandığı günümüzde her geçen gün webmaster gibi meslekler gelişmektedir. Bu işi bilgi ve donanımı ile profesyonel olarak yapan webmasterlar olduğu gibi adeta kulaktan dolma bilgiler ile webmaster olduğu açıklayan kişilerde vardır. Başarılı bir webmaster HTML ve CSS kod sistemlerini çok iyi bilen, grafik tasarımı yapabilen, hosting ve domain bilgisine sahip, seo çalışmaları yaparak arama motoru optimizasyonlarını en iyi şekilde yapabilen, özgün içerikler üretebilen, kendini sürekli yenileyen ve yeni fikirler üretebilen kişilerdir. Hazırladıkları web sitelerinin en iyi şekilde kurulumunu yapabilen, kurdukları siteleri geliştirerek arama motorlarında sıralama olarak iyi yerlere gelmesini sağlarlar. Sitelerin yönetim işini en mükemmel şekilde gerçekleştirirler.

Profesyonel Webmasterların Farkları...

Webmasterların İş Yaptığı Kişi Ve Kuruluşlar Kimlerdir?

 • 264
 • 0
Webmasterların İş Yaptığı Kişi Ve Kuruluşlar Kimlerdir?

Webmasterlar sitelerin yönetilmesi, geliştirilmesi, kontrol edilmesi, düzenlenmesi, programlanması ve site güvenliğinin sağlanması gibi birçok işi yaparlar. Web konusunda her türlü işlemi gerçekleştirebilecek webmasterlar adından da belli olduğu gibi web sitelerinde çalışırlar. Bir şirketin web sitesinde çalışabilirler ya da kişisel bir web sitesi için de çalışmaları mümkündür. Bunun dışında kendi web siteleri için çalışan webmasterlar da bulunmaktadır. Webmasterlar web uzmanları ve geliştiricileridir. Her türlü web sitesi için çalışabilirler. Bir şirket kendilerine web sitesi oluşturması için webmaster işe alabilir. Bu sitenin devamlılığı için de webmasterlar işe alınabilir. Webmasterlar bilgi birikimleri, tecrübeleri, ve donanımlarına göre büyük veya küçük şirketlerde çalışabilirler. Kişisel bir web sitesinin bütün işlerinin yapılması için de bir webmastera ihtiyaç duyulur. Kişisel siteler daha ufak çaplı olduğu için...

Webmasterları Yakından Tanıyın

 • 229
 • 0
Webmasterları Yakından Tanıyın

İnternetin gelişmesi ile birçok sektör de oluşmaya başlamıştır. Bu sektörlerin içerisinde webmasterlar ön planda yer alır. Özellikle de web sitelerin kurulması ve gelişmesi konusunda en önemli adımları atarak sektörün büyümesine katkı sağlarlar. İnternetteki yeniliklerini de takip ederek işletmelerin büyüme hedeflerine de olumlu destek sağlarlar. Webmaster olmak isteyenler mutlaka internetin alt yapısını iyi bir şekilde çözmeli ve kendilerini bu alanda geliştirmelidirler. Çalışma alanları genelde home ofis diye tabir ettiğimiz dışarıdan yani evden çalışma olarak ön planda yer alır. Bazı kişiler ise ilgili şirketlerde çalışma gösterebiliyor. Ayrıca kendi işini kurarak ofis ortamında çalışma yapan webmasterlarda bulunuyor.

Webmaster Nasıl Para Kazanıyor

Webmaster yapmış olduğu web tasarımlardan para kazanır. Bu tasarımları ilgili kişilere satarak veya reklam gelirleri sağlayarak geçimini sağlar. Ayrıca yapmış olduğu yazım destekleri ile...

Webmasterlar Tarafından Yapılan İşlerin Tamamı

 • 329
 • 0
Webmasterlar Tarafından Yapılan İşlerin Tamamı

Webmasterlar ilgilendiği web sitesinin sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlayan, sitede meydana gelen problemleri çözen, sitenin geliştirilebilmesi için çaba harcayan ve sürekli olarak siteyi kontrol edip siteyle ilgilenen kişilerdir. Bu programcılar web sitesinin her türlü yayın hayatını sürdürmesini sağlarlar. Webmasterlar bir site ile ilgili neredeyse her konuya hakim kişilerdir. Genel ve basit olarak tanımlanırsa bir webmaster web sitesinin oluşturulmasını sağlar. Oluşturulan sitenin sürekli olarak gelişmesine katkıda bulunur ve sitede meydana gelebilecek her türlü sorunun çözümünü yapar. Bir sitenin düzgün bir şekilde işleyebilmesi için mutlaka bir webmastera ihtiyacı vardır. Sitenin büyüklüğüne bağlı olarak daha tecrübeli ve donanımlı webmasterlar tercih edilebilir.

Webmasterların Yaptığı En Bilinen İşler

Webmaster bir web sitesi...

Webmasterlar Zengin mi?

 • 271
 • 0
Webmasterlar Zengin mi?

Webmasterlık giderek yaygınlaşan ve gelişmekte olan bir meslektir. Her meslekte olduğu gibi bu alanda uzmanlaşmak için kendinizi geliştirmeniz ve çok çalışmanız şarttır. Genel olarak sanıldığı gibi webmaster olmak için sadece bir internet sitesine sahip olmak ve blog yönetmek yeterli değildir. İnternette sürekli zaman geçirip içerik yazmak da webmaster olmak için yeterli değildir. Bu gün webmaster olmak için pek çok alanda bilgi sahibi olmak gereklidir. İşin hem teknik kısmıyla hem de görünümüyle ilgili bilginiz olmalıdır.

Webmasterlar Hangi Konularda Bilgilidir?


Bir web sitesi hazırlarken gerekli olan yazılım programları konusunda webmasterlar uzmandır.

Php, html, java, ccs programlama ve kodlama dillerinden bazılarıdır. Bunlardan bir tanesi ya da birkaç tanesinde kendisini geliştirmiş olan kişiye webmaster denir...

Webmasterlar Nasıl Olur?

 • 260
 • 0
Webmasterlar Nasıl Olur?

Alanında yetkin ve uzmanlaşmış bir webmaster kendinden emindir ve söylenenlere aldırmaz. Bildiklerinden ve kendi istediklerinden emin olduğu için belirli bir amaç seçer ve ona göre hareket eder. İyi bir webmaster olmanın da ilk şartı budur. Eğer internetle çok haşır neşirseniz ve kendinizi bu alanda daha da geliştirmek isterseniz diğer tüm mesleklerdeki gibi bu alanda kendinizi iyi yetiştirmelisiniz. Bilgisayar yazılımı, sunucular ve internet konusunda üstün bir bilgi sahibi olmalısınız. Web sayfası tasarlama yanında iyi bir web sitesi yürütücüsü ve yönetici olmak için bazı kodlama bilgilerini öğrenmeniz gereklidir.

Kodlama Konusunda Belirli Bir Alanda Uzmanlaşabilirsiniz


Webmaster olmak için gereken temel kodlama dillerini bilmek dışında eğer profesyonel olarak bu alanda çalışmak isterseniz daha detaylı bir kodlama çalışması...

Webmaster Nerede Bulunur?

 • 310
 • 0
Webmaster Nerede Bulunur?

İnternet programlamaları ve sunucuları konusunda yardım almak ya da internet üzerinde herhangi bir araştırma yaparken en çok başvurulan bir web sitesine sahip olmak gibi konularda bir webmaster’a başvurabilirsiniz. Webmasterlara ulaşabileceğiniz yer yine internet ortamının kendisidir. Eğer bu konuda bir şirketle çalışmıyorsanız ya da tanıdıklarınız aracılığı ile bir webmastera ulaşamamışsanız interette bu konuda çalışan pek çok kişi ya da firma olduğunuz görürsünüz. Webmasterların kendi sitesi olabileceği gibi bir firmaya bağlı olarak da çalışabilirler. Sizin yardım almak istediğiniz konu hakkında iyi bir araştırma yapmanız gereklidir. Daha sonra referansları güçlü ve tanınan bir webmastera ulaşabilirsiniz.

Webmaster İçin Araştırma Yapma

Öncelikle yardım almak istediğiniz konuya uygun bir araştırma yapmalısınız. Webmaster internet hakkında çeşitli konularda bilgi sahibi olan kişidir. Belirli bir konuda uzman olan bir webmaster bulmak sizin...

Webmaster Nerede Çalışır?

 • 292
 • 0
Webmaster Nerede Çalışır?

Webmaster web sitesi geliştiren ve bu sitenin işleyişini sağlayan, kodlarını yazan kişidir. Bir meslek olan webmasterlık için birçok eğitim verilmektedir. Webmasterlar web sitesi sahipleri için ya da web sitesi sahibi olmak isteyenler için çalışabilirler. Bir webmaster web içeriği üretmek isteyen herhangi bir firmada çalışabilirler. Genellikle satış işlemleri yapan firmalar çok sık web siteleri kullanırlar ve bu firmalar mutlaka webmaster olan bir kişi çalıştırırlar. Kısacası web sitesi bulunan her firma ve her satış bir webmaster ihtiyacı duyabilir. Firmalarda daha yoğun bir çalışma yapan webmasterlar, kişisel siteler için çalıştıklarında daha basit işlemlerle ilgilenirler. Şirketlerde çalışmak dışında kendileri için kendi ofislerinde ya da evlerinde çalışan webmasterlar vardır.

Webmasterın Çalışacağı Yeri Ne Belirler?


Webmasterın çalışacağı yeri işe girdiği...

Webmaster Ne İş Yapar?

 • 278
 • 0
Webmaster Ne İş Yapar?

Kısaca web sitesi geliştiren ve bu alanda uzman olan kişiye webmaster adı verilir. Bu konuda bir firmaya bağlı olarak çalışan webmasterlar olabileceği gibi, kendi başına freelance olarak çalışanlar da bulunmaktadır. Yazılım, grafik, animasyon gibi bölümlerde uzmanlaşan ve bu alanlarda çalışanlar arasında bağlantı sağlayan webmasterlar da olabilir. Ayrıca webmaster bir web sitesinin tasarımında, karşılaşılan sorunların çözümünde, kusursuz bir şekilde çalışmasında ve yönetilmesinde çalışan kişi demektir. Webmasterlar bunun yanında güncel web scricptlerine eklenti yapabilen ve script yazabilen kişilerdir. Yani kendileri kodlama da üretebilir. Bu konuda çeşitli tartışmalar olsa da hem tasarımdan hem de programlamadan anlayan ve her ikisini de profesyonel olarak yapabilen webmasterlar da bulunabilir.

Webmaster Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir?
...